Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
10/10/2019

Star Wars'çuların yolunu beklediği Jedi: Fallen Order, 15 Kasım’da piyasada

Star Wars hayranlarının uzun süredir beklediği Jedi: Fallen Order, 15 Kasım'da satışa çıkıyor. Oyunda, meşhur Order 66'dan kurtulmayı başaran genç jedi Cal Kestis'in macerasını deneyimleyeceğiz.

Star Wars hayranlarının uzun süredir beklediği Jedi: Fallen Order oyunu da nihayet bu özel etkinlikte tanıtıldı. Respawn Entertainment firmasının geliştirdiği ve Electronic Arts tarafından piyasaya sürülecek olan Jedi: Fallen Order, tek kişilik bir macera oyunu olarak kurgulanmış ve 15 Kasım’da piyasada olacak. Oyunda, meşhur Order 66'dan kurtulmayı başaran genç jedi Cal Kestis'in macerasını deneyimleyeceğiz. Cal Kestis, oyun süresince Imperial Inquisitors'un şerrinden korunmaya ve galakside force kullanabilen belki de tek jedi olarak hayatta kalmaya çalışacak. Karakterimizin türlü force güçlerini ve lightsaber'ını özgürce kullanacağımız oyunun, içimizdeki jedi şövalyesini tatmin edeceğinden eminiz.
 Bu arada Jedi: Fallen Order'ın geçtiğimiz sene piyasaya çıkmış olan God of War'dan da birkaç özellik almış olduğunu da söyleyebiliriz. Oyunun yapımcılarına göre, karakteriniz güçlendikçe ve yeni force özellikleri kazandıkça oyunda daha önce giremediğiniz farklı bölgelere ulaşım sağlayabileceksiniz. Jedi: Fallen Order, birden fazla gezegende geçen ve oldukça detaylı ve katmanlı tasarımlara sahip olan iddialı bir yapım olacağa benziyor. Electronic Arts, kendi imzasını taşıyan Star Wars oyunlarında yaptığı hataya bu defa düşmeyeceğe benziyor; zira oyun için parayla satın alınacak ek özelliklerin tamamı sadece kozmetik eklentiler ve kostümler bazında sınırlandırılmış. Oyundaki güç dengesini parayla satın alarak değiştirme şansı kesinlikle olmayacakmış. Star Wars temalı video oyunlarına aşina olan okuyucularımıza da bir sürprizimiz var; Jedi: Fallen Order'ın senaryosunu, Knights of The Old Republic 2 oyununu da yazan Chris Avellone kaleme almış. Kasım ayı gelse de force'u parmaklarımızın ucunda hissetsek!