Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
23/02/2019

Young Sheldon, en az iki sezon daha ekranlarda olacak

The Big Bang Theory’nin eksantrik dehası Sheldon Cooper’ın çocukluğunu konu edinen ve ikinci sezonu devam eden Young Sheldon, en az iki sezon daha devam edecek. 


Önümüzdeki Mayıs ayında 12. sezonuyla ekranlara veda edecek olan The Bing Bang Theory, kuşkusuz son 10 yıla damga vuran televizyon projelerinin başında geliyor. İlk bölümü yayımlandığı 24 Eylül 2007'den bu yana büyük bir başarıya imza atan dizi, özellikle altıncı sezonundan bu yana yayınlanan tüm bölümlerinde en az 18 milyon seyirciyi ekranlarının başına götürerek muazzam bir başarıya imza attı. 279. bölümde ekranlara veda edecek dizin, 1993'te NBC'de yayınlanan 'Cheers'ı geçip tarihte en uzun süre devam eden multi kamera komedi dizisi unvanının da sahibi olacak. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmamış olsa da dizinin final yapmasındaki en büyük etken olarak ise The Big Bang Theory ile özdeşleşen Sheldon Cooper karakterine can veren Jim Parsons’ın diziden ayrılma kararı alması işaret ediliyor.
Diğer taraftan, CBS kanalının önemli bir sitcom hamlesi olarak değerlendirilen ve iilk bölümü  25 Eylül 2017'de ekrana gelen Young Sheldon, ilk sezonuyla beklenenin de üzeride bir başarı yakalamış ve ikinci sezon onayını hemen kapmıştı. Chuck Lorre ve Steven Molaro tarafından yaratılan proje, bildiğiniz gibi The Big Bang Theory hayranlarının yıllardır gelmesini beklediği spin-off projeydi. Adından da rahatlıkla anlaşılacağı üzere, dizi The Big Bang Theory’nin eksantrik dehası Sheldon Cooper’ın çocukluğunu konu ediniyor ve kahramanımızın 9 yaşında, ailesiyle Teksas’ın doğusunda yaşadığı sıradanmış gibi gözüken sıra dışı hayatın üstündeki gizem perdesini aralıyor. The Big Bang Theory’de Sheldon Cooper karakterini canlandıran Jim Parsons, ise dizide “anlatıcı” olarak sesiyle yer alıyor.  Tıpkı The Bing Bang Theory gibi Young Sheldon'ın reytingleri muazzam. CBS, bu yüzden ikinci sezonu devam eden Young Sheldon ile yola devam etmeyi planlıyor. Yapılan açıklamalara göre en az iki sezon daha Young Sheldon devam edecek. Bize göre bu reytingler devam ederse, daha çok uzun yıllar bu harika diziyi izleyebileceğiz.