Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
30/11/2022

Ödüllü bilim kurgu romanı Kindred, dizi uyarlamasıyla ekranlarda

Tarihteki ilk kadın siyahi bilim kurgu yazarı olan Octavia E. Butler'ın popüler romanı Kindley, dizi olarak uyarlandı. 13 Aralık’ta Hulu ekranlarından prömiyer yapacak dizisinin ilk sezonu sekiz bölüm sürecek.

Hem Hugo hem de Nebula ödüllerinin sahibi olan Afrikalı-Amerikalı bilim kurgu yazarı, Octavia E. Butler’ın en sevilen romanlarından biri olan Kindred, dizi uyarlamasıyla ekranlarda olacak. Butler’ın 1979 tarihinde kaleme aldığı Kindred, zaman yolculuğunun, fantazinin ve tarihi kurgunun iç içe geçtiği türler ötesi bir roman olarak değelendiriliyor. Hikayenin merkezinde ise, siyahi bir yazar olan Dana var. 26. doğum gününde Dana ve eşi Kevin, yeni evlerine yerleşmeye çalışıyordu ama o sırada Dana’nın midesi bulanmaya ve başı dönmeye başlar. Baş dönmesi geçtiğinde ise, kendini yeşilliklerin arasında, bir nehrin kıyısında bulur. O nehirde boğulmak üzere olan küçük Rufus’u kurtardığında pek çok zaman yolculuğunun ve hayati tehlikelerin ilkinin başladığından habersizdir.
 
Dana, köleliğin en sert dönemlerinin yaşandığı Maryland’e istemsizce yaptığı her zaman yolculuğunda hem kendisi hem Rufus hem kan bağı hem de kölelik hakkında çok daha fazlasını şey öğrenir. Yalnızca kaleminin kuvveti değil aynı zamanda muhalif duruşu, hiyerarşiye baş kaldırması, ırk ve cinsiyet eşitsizliğine karşı tepkisiyle de döneminin en mühim yazarlarından biri olan Butler’ın bu popüler romanı Hulu ekranlarında izleyeceğiz. Uyarlamada Dana rolünde Mallori Johnson’ı, Kevin rolünde de Micah Stoc’u seyredeceğiz. Ryan Kwanten, Gayle Rankin, Austin Smith, David Alexander Kaplan, Sophina Brown ve Sheria Irving de diğer oyuncular. 13 Aralık’ta prömiyer yapacak ve ilk sezonu sekiz bölüm sürecek dizinin yönetmenliğini ise Lemon, Zola ve Woman in Deep ile tanınan Janicza Bravo üstlenmiş.