Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
29/11/2022

Yellostone evreninden doğan ikinci dizi 1923, 18 Aralık'ta başlıyor

Yellowstone’un 1883'ün ardından ikinci spinoff'u olacak 1923, 18 Aralık'ta Paramount+ ekranlarında prömiyer yapacak. 1923, ikinci ve üçüncü nesil Duttonlar'dan Jacob Dutton ve eşi Cara'yı odağına alacak.

Hell or High Water ve Wind River gibi neo-western olarak adlandırılan alt türün en başarılı örneklerine imza atan senarist Taylor Sheridan'ın kaleme aldığı Yellowstone, son yılların en sevilen dizilerinden biri oldu. Montanalı çiftçi aile Duttonların hikayesini ele alan ve başrolüde Kevin Costner’ın olduğu Yellowstone, beşinci sezonuna kısa bir süre önce başladı. Yeni sezon devam ederken, bir taraftan da Yellowstone dünyasından üçüncü dizi olan 1923’ün heyecanı da artıyor. Yellowstone’un 1883'ün ardından ikinci spinoff'u olacak 1923, 18 Aralık'ta prömiyer yapacak. Dutton ailesinin yoksulluktan kaçmak için Great Plains'ten Montana'ya çıktıkları yolu anlatan 1883, oldukça sevilen bir yapım olmuştu. 
Yine Taylor Sheridan'ın yaratıcısı olduğu 1923 ise, bizleri Yellowstone’un ikonik karakteri John Dutton'ın Montana'daki imparatorluğunu korumaya çalışmasından bir asır öncesine götürecek.

 
Paramount+ ekranlarında izleyeceğimiz 1923, ikinci ve üçüncü nesil Duttonlar'dan Jacob Dutton ve eşi Cara'yı odağına alacak. Bir önceki öncül dizisi 1883’ten 40 yıl sonra geçen 1923’ün başrollerinde ise çok önemli iki isim var. Bu isimler, Harrison Ford ve Helen Mirren’dan başkası değil. Jacob Dutton ve eşi Cara, Yellowstone çiftliğini yönetirken; salgın, tarihi kuraklık ve yaklaşan Büyük Buhran tehdidi gibi çağın zorluklarıyla yüzleşmek zorunda kalacaklar. Bu arada ailenin Montana'daki varlığı da büyük risk altında olacak. Dizide bu ikiliye Jerome Flynn, Robert Patrick, Marley Shelton, Darren Mann, Michelle Randolph, James Badge Dale, Brian Geraghty, Julia Schlaepfer, Brandon Sklenar gibi isimler var.