Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
11/09/2021

Queen Latifah'lı The Equalizer, arayı açmadan ikinci sezona başlıyor

Şubat ayında ekran macerasına başlayan Nisan ayında ilk sezonunu noktalayan The Equalizer dizisi, yüksek reyting yakalayınca arayı açmadan 1 Ekim’de ikinci sezonuyla ekranlara dönüyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında ekran macerasına başlayan ve yayımlanan altı bölümün ardından Nisan ayında ilk sezonunu noktalayan The Equalizer dizisi, arayı açmadan 1 Ekim’de ikinci sezonuyla ekranlara dönüyor. Eleştirmenlerden genelde olumlu yorumlar almasa da CBS’in ikinci sezonu böylesine hızlı yayımlanamasının nedeni yüksek seyirci rakamları. CBS’nin açıklamasında göre bölüm başına 14 milyon seyirci toplayan The Equalizer, yayınlandığı Pazar günleri en çok izlenen dizi durumunda. CBS imzalı The Equalizer diziside, 1985-1989 yılları arasında yayınlanan dizi ve Denzel Washington'lı filmlerin aksine, ana karakter bir kadın bildiğimiz gibi. Dizininin başrolünde Queen Latifah yer alıyor. Oscar, Emmy ve Grammy adaylığı bulunan Amerikalı rapçi, aktris ve şarkıcı Latifah, yeni uyarlamada olağanüstü yetenekleri ve gizemli bir geçmişi olan, yardım isteyecek kimsesi olmayanlara el uzatan Robyn isimli bir karakteri canlandırıyor. Kadroda Chris Noth, Lorraine Toussaint, Tory Kittles, Liza Lapira ve Laya DeLeon Hayes de yer alıyor.
1985-1989 yılları arasında CBS ekranlarında olan The Equalizer dizisi, yayınlandığı dönemde oldukça ses getiren bir projeydi. Gizemli bir geçmişe sahip emekli bir istihbarat ajanı olarak Edward Woodward'ın maceralarını ekrana getiren aksiyon dolu dizi, 2014 yılında aynı isimle bir sinema filmine de uyarlanmıştı. Sevilen oyuncu Denzel Washington ile kendisine ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar kazandıran Training Day filminin yönetmeni Antoine Fuqua’yı da yeniden bir araya getiren The Equalizer, eleştirmenlerden geçerli net alamasa da dünya çapında 192 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı. Denzel Washington'ın hayat verdiği Robert McCall’ın ölüne geleni tahtalı köye postaladığı filmin başarısı, doğal olarak yeni bir filmi de gündeme getirdi. Yönetmenliğini tıpkı ilk filmde olduğu gibi Antoine Fuqua’nın üstlendiği The Equalizer 2, 2018’de gösterime girmiş ve tıpkı ilk film gibi beklentinin üzerinde bir gişe başarısı göstermişti.