Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/09/2021

1 Ekim'de ekrana gelecek MAID dizisinden fragman var

Çok satanlar listesine giren bir kitaptan uyarlanan MAID dizisi, kızı için şiddet dolu bir ilişkiden kaçıp evsizliğin üstesinden gelen ve zar zor da olsa geçimini sağlamak için temizlikçilik yapan Alex'in öyküsünü anlatıyor.

Bir kitap uyarlaması daha Netflix ekranlarında dizi oluyor. New York Times çok satanlar listesine giren, Stephanie Land imzalı Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother’s Will to Survive adlı anı kitabından esinlenen MAID, kızı Maddy için daha iyi bir hayat kurmak üzere şiddet dolu bir ilişkiden kaçıp evsizliğin üstesinden gelen ve zar zor da olsa geçimini sağlamak için temizlikçilik yapmaya başlayan bekâr anne Alex'in öyküsünü anlatıyor. Çaresiz ancak kararlı bir kadının hem duygusal hem de mizahi bakış açısından aktarılan mini dizi, bir annenin direncini gerçekçi ve ilham verici bir şekilde keşfe çıkıyor.

 2019’da yayımlanan ve oldukça ses getiren kitap, saati 9 dolara hizmetçilik yapmak zorunda kalan bekar bir annenin fakirlikle, evsizlikle ve bürokrasiyle olan mücadelesini merkezine alıyor. Kitap, aynı zamanda yazarın gözünden Amerika’da dar gelirli kesimin yaşadığı yoksulluğu ortaya koyuyor. Son yıllarda önemli bir çıkış yakalayan, başarılı oyuncu Margaret Qualley (The Leftovers), Maid’in başrolündeki isim. Ayrıca Nick Robinson’ı Sean, Anika Noni Rose’u Regina, Andie MacDowell’ı Paula Tracy Vilar’ı Yolanda ve Billy Burke’ü Hank rollerinde seyredeceğiz. Dizinin yürütücü yapımcılığını Margot Robbie ve John Wells üstleniyor. Bu ikiliyi daha önce “Once Upon a Time in Hollywood” filminde birlikte görmüştük. 1 Ekim’de ekrana gelecek MAID, toplam 10 bölüm sürecek.