Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
22/11/2022

Netflix'ten yeni bir anime dizi: Dragon Age: Absolution

EA Games’in popüler fantezi-rol yapma serisi Dragon Age, anime uyarlamasıyla ekranlarda olacak. Netflix’te izleyeceğimiz Dragon Age: Absolution, 9 Aralık'ta seyirciyle buluşacak.

Bir video oyunu daha dizi dünyasına giriyor. EA Games’in popüler fantezi-rol yapma serisi Dragon Age, anime uyarlamasıyla ekranlarda olacak. Netflix’te izleyeceğimiz Dragon Age: Absolution, oyunun yaratıcıları BioWare ile iş birliği içinde geliştirilmiş. Ödüllü video oyunu serisi, 2009'da ilk kez piyasaya sürüldüğünden bu yana oyunseverleri Thedas dünyasıyla buluşturuyor. Bu dünyada zengin hikayeler, unutulmaz karakterler ve keşfedilmeyi bekleyen hem güzel hem de ölümcül mekânlar var. Dragon Age evreninin yakında yayınlanacak dördüncü oyunu Dragon Age: Dreadwolf, bu inanılmaz macera üzerine inşa edilmiş, tek oyuncu odaklı bir deneyim olacak.

 


9 Aralık’ta ekrana gelecek anime uyarlaması, Miriam'ın hikayesini merkeze alıyor. 
Tevinter'daki en güçlü adama karşı girişilen bir soygunda işler ters gidince Miriam adlı bir elf paralı asker, umutsuz bir hayatta kalma mücadelesine girmek zorunda kalır. Artık Miriam'ın kendini ve arkadaşlarını kurtarmak için ömür boyu kaçmaya çalıştığı trajik geçmişiyle yüzleşmesi gerekmektedir. Kimberly Brooks’un seslendirdiği Miriam, Tevinter'da esaretten kaçan pragmatik bir elf paralı askerdir ve onu tanıyan birçok kişi için bir kapalı kutudur. Ancak hayatını mahveden ülkeyle ve sefaletinin merkezinde yer alan adamla karşı karşıya gelmek zorunda kalınca kahraman yönü göz alıcı bir şekilde ortaya çıkar. Dragon Age: Absolution, az önce de sözünü ettiğimiz gibi Tevinter'da geçiyor ve Dragon Age efsanesinden esinlenen birçok yeni karaktere yer veriyor. Bu karakterler arasında elfler, sihirbazlar, şövalyeler, Qunari'ler, Kızıl Tapınak Şövalyeleri, iblisler ve diğer özel sürprizler bulunuyor.