Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
17/10/2022

Tim Burton imzalı Wednesday, 23 Kasım’da Netflix ekranlarında olacak

Tim Burton'ın yönetmenliğini üstlendiği Wednesday, örgülü saçları, simsiyah kıyafetleri ve ürkütücü tavırlarıyla The Adams Family’nin en psikopat üyesi olan Wednesday Addams'ı ekrana getirecek.

Örgülü saçları, simsiyah kıyafetleri ve ürkütücü tavırlarıyla The Adams Family’nin en psikopat üyesi olan Wednesday Addams, Netflix ekranlarında kendi dizisine kavuşuyor. Wednesday adlı dizi, Wednesday Addams'ın tuhaf bir akademideki öğrencilik yıllarında geçen ve doğaüstü gizemlerle dolu olan bir dedektif öyküsü olacak. 23 Kasım’da ilk sezonuyla ekranda olacak dizide; Wednesday yeni ortaya çıkan medyumluk yeteneğinde ustalaşmaya çalışacak, kasabada dehşet saçan kanlı bir cinayet serisini önleyecek ve 25 yıl önce ebeveynlerinin karıştığı doğaüstü bir gizemi çözecek. Üstelik tüm bunları yaparken okulda kurduğu yeni ve karmakarışık ilişkilerde yolunu bulmaya çalışacak.
 
Wednesday dizisinin hemen herkeste heyecan yaratmasının en önemli sebebi, hem yapımcı hem de yönetmen koltuğunda Tim Burton’ın oturuyor olması. Beterböcek (Beetlejuice), Ölü Gelin (Corpse Bride) ve Makas Eller (Edward Scissorhands) gibi filmlerle tanınan eksantrik filmlerin usta yönetmeni Tim Burton’ın projenin başında olması beklentileri arşa çıkarmış durumda. Üstelik Akademi Ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood da ekipte yer alıyor! Yenilen Adams Ailesi’nde Jane the Virgin, Stuck in the Middle ve You dizilerindeki rolleriyle tanınan Jenna Ortega, baş karakter Wednesday Addams’ı canlandırırken; kendisine usta oyuncu Catherine Zeta-Jones (Morticia), Luis Guzmán (Gomez), Fred Armisten (Fester Amca) ve Wednesday'in küçük kardeşi Pugsley rolünde Isaac Ordonez eşlik edecek. 1990'ların Addams Ailesi filmlerinde Wednesday Addams'ı oynayan Christina Ricci, dizide Marilyn Thornhill olarak yer alacak.