Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
08/06/2021

Pirelli Takvimi’nin 2022 edisyonunu Grammy ödüllü Bryan Adams çekecek

Covid salgını nedeniyle geçen yıl askıya alınan Pirelli Takvimi'nin 2022 edisyonunu müzisyen ve fotoğrafçı Bryan Adams çekecek. Adams, 90'lı yılların sonundan bu yana fotoğrafçılıkla da ilgileniyor.

Pirelli Takvimi'nin 2022 edisyonunun müzisyen ve fotoğrafçı Bryan Adams tarafından çekileceği açıklandı. Kanadalı sanatçı da bu haberi sosyal medya hesaplarından duyurdu. Adams, şu paylaşımda bulundu: “2022 Pirelli Takviminin fotoğrafçısı olarak seçilmekten gurur duyuyorum. ‘The Cal’ için fotoğraf ve müziği buluşturma fikri beni çok heyecanlandırıyor. Proje elbette bazı sıra dışı insanları da içerecek. Çekimlere birkaç hafta içinde başlayacağız. Çok mutluyum.” Bu açıklamayla Covid salgını nedeniyle geçen yıl askıya alınan Pirelli Takviminin geri dönüşü de duyurulmuş oldu. ‘The Cal’, 2021’den önce 1967'de ve 1975 ile 1983 yılları arasında da yayımlanmamıştı.
 

 Bryan Adams, 90'lı yılların sonundan bu yana rock müziği alanındaki kariyerini fotoğrafçılık tutkusuyla birlikte yürütüyor. Pek çok müzisyen, oyuncu ve modelle yaptığı fotoğraf çekimleri büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Kendisine poz verenler arasında Sir Mick Jagger, John Boyega, Amy Winehouse ve Naomi Campbell gibi ünlüler, ayrıca politikacılar, devlet büyükleri ve hatta Altın Jübilesi için fotoğrafladığı Kraliçe 2. Elizabeth gibi birçok tanınmış kişi yer alıyor. Çektiği portreler bugüne dek Vogue, Vanity Fair, GQ ve Harper's Bazaar gibi önde gelen yayınların ve kendi tanınmış sanat dergisi Zoo'nun sayfalarında yer buldu. Fotoğraflarını ‘American Women’ (Amerikan Kadınları - 2004), ‘Exposed’ (Açığa Çıkanlar - 2012), yaralanmış İngiliz savaş gazileriyle gerçekleştirdiği bir proje olan ‘Wounded: The Legacy of War’ (Yaralı: Savaşın Mirası - 2014) ve 2019 tarihli ‘Homeless’ (Evsiz) adlı çok sayıda kitapta yayımladı.