Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
30/05/2021

LEGO, Marvel Evreni'ne Daily Bugle seti ile selam çakıyor

LEGO, toplam 3 bin 772 parçadan oluşan Daily Bugle setini 1 Haziran'da satışa çıkarıyor. Marvel Evreni'ne şimdiye kadarki en büyük Marvel seti ile saygı duruşu yapan LEGO, setin fiyatını 300 dolar olarak açıkladı.

LEGO, Marvel Evreni'ne şimdiye kadarki en büyük Marvel seti ile saygı duruşu yapıyor: Spider-Man serisinden Daily Bugle gazetesinin ofis binası. İlk olarak Marvel Mystery Comics No. 18'de (Nisan 1941) Human Torch hikayesinde yer alan Daily Bugle, kurgusal bir New York City tabloid gazetesi bildiğiniz gibi. John Jonah Jameson'un sahip olduğu, Peter Parker ve Spider Man evrenindeki birkaç kişinin daha çalıştığı Daily Bugle, LEGO tasarımcılarının ellerinde dört katlı, 80 santim yükseklikte ve 27 santim genişlikte bir güzelliğe dönüşmüş.
 


Toplam 3 bin 772 parçadan oluşan set, binanın önüne park etmiş New York taksi aracından birçok Marvel çizgi romanında görülen efsanevi su kulesine, Bugle'ın baş editörünün çatıdaki ofisinden önündeki gazete bayine kadar pek çok özel detaya sahip. Sette ayrıca Doctor Octopus, Spider-Man, Venom, Miles Morales, Spider-Ham, Green Goblin, Peter Parker, Spider-Gwen, Mysterio, Sandman ve Robbie Robertson'ın yanı sıra Blade the Vampire Hunter, J. Jonah Jameson, Black Cat, Daredevil ve Punisher'ın içinde bulunduğu beş yeni mini figür de dahil olmak üzere, 25 mini figür yer alıyor. Daily Bugle setinin fiyatı 300 dolar olarak açıklandı ve 1 Haziran'dan itibaren satışına başlanacak.