Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
09/03/2017

Hayvanları küpleştiren adam: Aditya Aryanto

Fotoğraf sanatında dijital dokunuşlar sıra dışı görsellere yol açmaya devam ediyor...

Hayatımızın çoğunu dijital ekranlara bakarak geçirdiğimiz şu yıllarda, hemen her gün yoğun bir görsel saldırı altındayız aslında. İçinde görsel olmayan herhangi bir şeyin haber değeri taşımadığı ve dikkat çekmediği bu saldırı içerisinde dikkat çekici işlere imza atmak da her zamankindan zor bir hal aldı. İşte bu durumun farkında olan görsel sanatçılar da yaratıcılıklarını konuşturmaya ve sıra dışı örneklerle karşımıza çıkmaya başladılar. Yeni örnek Endonezya’dan...
Endonezyalı fotoğraf sanatçısı Aditya Aryanto, bir reklam ajansında kreatif direktör olarak çalışan, ülke çapında başarılı bir sanatçı. Boş zamanlarında ise ilgi çekici dijital montaj örneklerine imza atıyor. Son serisinde de yine adından söz ettirmeyi başardı. Kendi çektiği hayvan fotoğraflarını dijital manipülasyona uğratan Aryanto, hayvanları küp şeklinde yansıtmış ve bir hayli enteresan sonuçlar ortaya çıkmış.
Bu arada dijital manipülasyon demişken, akıllı telefon ekranından fırlayan fotoğraflar haberimizi de görmenizi öneririz.