Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
07/01/2020

Shackleton ve Leica, efsane doğa fotoğrafçısı Frank Hurley adına mont tasarladı

Londra menşeli tekstil firması Shackleton ve Alman fotoğraf makinesi ücreticisi Leica'nın ortak çalışmasıyla üretilen bu ceket; ekstrem hava koşullarında fotoğraf sanatçılarının hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

1962’de hayatını kaybeden Frank Hurley, tüm zamanların en ilham veren doğa fotoğrafçılarından biriydi. Kendisi aynı zamanda bir seyyahttı. Dört yıl süren Imperial Trans-Antarctic yolculuğu süresince Antarktika'da vakit geçiren ve benzersiz fotoğraflar çeken Hurley, adını doğa fotoğrafçılığı tarihine buzdan harflerle kazımıştır. Hurley'nin efsanesi, kendisinin başarılarından ilham alınarak tasarlanan bir ceketle yeniden ölümsüzleşiyor. Bu ceketin tasarımında iki önemli firma işbirliğine gitmiş.
 Londra menşeli tekstil firması Shackleton ve Alman fotoğraf makinesi firması Leica'nın ortak çalışmasıyla üretilen bu ceket; ekstrem hava koşullarında fotoğraf sanatçılarının hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış. Ceket, içindeki hava sirkülasyonunu -25 dereceye kadar kusursuz muhafaza edebiliyor! Boyun, etek ve bilek bölgelerinde hava sirkülasyonu sağlayan ancak ısıya filtreleyen özel alaşımların kullanıldığı ceket sayesinde fotoğraf sanatçıları arzu ettikleri kareleri yakalarken soğuğu dert etmeyecek.