Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
28/05/2020

Aston Martin elektrikli bisiklet üreticisi Coleen ile bu güzelliği imza attı

Aston Martin, Fransız elektrikli bisiklet üreticisi Coleen ile DB4'ten ilham alan şık bir elektrikli bisiklete imza attı. Üstelik bu retro görünümlü güzellik, yalnızca estetik bir görünümden ibaret değil.

Aston Martin, sürpriz bir işbirliği ile dikkatleri yeniden üzerine çekti. İngiliz şirket, bu defa da Fransız elektrikli bisiklet üreticisi Coleen ile DB4'ten ilham alan şık bir elektrikli bisiklete imza attı. Aston Martin'in ikonik yarış otomobilinin renginde tasarlanan -Sanction Green- bu şık görünümlü elektrikli bisiklet, ilk kez CES'te (Tüketici Elektronikleri Fuarı) resmi olarak görücüye çıktı. DB4'ten ilham alan bu retro tasarımda “Schwalbe 2 lastikler kullanılmış. 2,5 saatte tamamen şarj olabilen 529Wh çıkarılabilir bataryanın sağladığı uzun batarya ömrü ise, uzun yolculuklar için son derece ideal.
 


Üstelik bu retro görünümlü güzellik, yalnızca estetik bir görünümden ibaret değil. Gidonunda bulunan 8 cm’lik ekran, bu retro tasarıma modern bir dokunuş yapmış. Coleen, bu bisiklet için bilgi ekranına bağlanarak Bluetooth aracılığıyla arama ve mesaj bildirimlerini gösteren özel bir uygulama da geliştirmiş. Bu uygulama, ayrıca konum belirleme, hırsızlık önleyici hizmetler veya kayıp bisikleti bulma imkanı da sunuyor. Hatta yolculuk geçmişinizi görüntülemeniz de mümkün. 6500 dolar fiyatı olan DB4 e-bike, pürüzsüz yol tutuşu, üstün hidrolik fren sistemi, tahrik kayışı ve 7 yıllık sağlam bir garanti imkanı sunuyor.