Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
02/04/2018

Stephen King'in The Tommyknockers romanı film oluyor

Bir Stephen King romanı daha sinemaya uyarlanıyor. Projenin başında son yılların gözde yönetmeni James Wan var ve filmi heyecanla bekliyoruz.


Stephen King eserlerinin farklı mecralarda uyarlanıyor olması elbette kimse için sürpriz değil. İster korkunç ölüm sahnelerine meraklı olun, ister psikolojik gerilimlere, isterseniz de çılgın bilim kurgu öykülerine, herkesin damak tadına uyan bir Stephen King öyküsü mutlaka ama mutlaka vardır! Bu kadar sık ve çeşitli üretim yapan ve okurlarından da bu ölçüde ilgi gören bir yazarın da yapımcılar tarafından altın yumurtlayan tavuk olarak görülmesi şaşılacak şey değil tabii ki.
IT'in gişede gösterdiği büyük başarı, yapımcıların iştahını fazlasıyla kabartmış durumda. Bu kez filmi çekilecek olan kitap ise Türkçeye Şeffaf adıyla çevrilen 1987 tarihli The Tommyknockers. Kitap, 1993 yılında Larry Sanitsky'nin yapımcılığında televizyona mini dizi olarak uyarlanmıştı. Adını ilk olarak Saw (Testere) filmiyle duyuran ve Conjuring filmiyle adeta korku sinemasına adını altın harflerle kazıyan James Wan, The Tommyknockers filmi için de kamera karşısına geçecek.  Wan, yanına It'in yapımcılarından biri olan Roy Lee ve Larry Sanitsky'i alarak filmi kotaracak.
Tommyknockers kelimesi 1820'lerde Pensilvanya'da ve Kaliforniya'da altına hücum döneminde ellerinde çekiçle madenlerde bulunduğu düşünülen korkutucu küçük adamlara deniliyordu. Madenciler arasında korkutucu hikâyeler de bu dönemde yaygınlaşmıştı. 1993 yılında yaklaşık bir buçuk saatten oluşan iki bölümlük bir mini televizyon dizisi olarak karşımıza çıkan roman, özellikle gerilimden çok bilim kurgu öğeleriyle dikkat çekiyor. Romanda köpeğiyle birlikte dolaşmaya çıkan Roberta Anderson'ın uzay gemisi kalıntıları bulmasıyla yaşananlara tanık oluyoruz. Filmle ilgili yeni gelişmeler için Postkolik'i takip etmeye devam edin.

Bu arada Stephen King'in en sevilen romanlarından sayılan Misery'nin koleksiyoncu baskıları tanıtıldı. Fiyatları cep yakan cinsten! Detaylar için tıkla

1993 yapımı The Tommyknockers'in fragmanı: