Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
02/08/2021

Serena ve Venus Willams’ın hikayesi King Richard filminde anlatılacak

Tenis tutkunları King Richard filmini kaçırmasın! Will Smith’in Serena ve Venus Williams’ın babası Richard Williams’ı canlandırdığı King Richard, 19 Kasım'da seyirciyle buluşacak.

Bir tarafta 23 Grand Slam şampiyonluğu ve çift kadınlarda üç, tek kadınlarda bir olimpiyat altın madalyası olan Serena Williams, diğer tarafta 23 numaralı seribaşı olarak katıldığı 2007 Wimbledon'da finalde Marion Bartoli'yi yenerek şampiyon olarak tarihe geçen Venus Williams... Williams Kardeşler, kuşkusuz tenis sporunun en önemli isimlerden. Will Smith'in başrolünde yer aldığı King Richard filmi, Serena ve Venus Williams kardeşleri her daim destekleyen ve onların potansiyellerine ulaşmaları için insan üstü bir çaba harcayan baba Richard Williams’ın hikâyesini anlatıyor.

 Baba Williams, 2014’te kaleme aldığı ‘Black and White: The Way I See It’ adlı kitapta, uyuşturucu ve şiddet batağındaki Compton’da kızlarına kendilerini geliştirebilecekleri bir alan yaratabilmek için birçok zorluğun üstesinden gelmek zorunda kaldığını anlatmıştı. Filmde Will Smith’e, Serena ve Venus Williams‘ın annesi Oracene “Brandi” Williams’ı canlandıran Aunjanue Ellis, Venus Williams’e hayat veren Saniyaa Sidney ve Serena Williams olarak filmde karşımıza çıkan Demi Singleton eşlik ediyor. Will Smith’in aynı zamanda yapımcı koltuğunda olduğu filmin yönetmenliğini ise, 2018 Sundance Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile dönen Monsters and Men filmiyle tanınan Reinaldo Marcus Green üstleniyor. 19 Kasım'da ABD'de vizyona grecek ve aynı gün HBO Max ekranlarında olacak King Richard, fragmanıyla da göz doldurdu.