Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
01/09/2021

James Wan imzalı korku filmi Malignant, fragmanıyla göz doldurdu

10 Eylül'de ABD'de vizyona girecek James Wan imzalı korku filmi Malignant, gördüğü vahşi cinayetlerle dolu kabuslarının aslında gerçek olduğunu anlayan Madison adında bir kadını merkezine alıyor.

Henüz 44 yaşında olan James Wan, son 10 yıldır Hollywood’un adeta tozunu attırıyor. Genç yönetmenin -2004 yılında- yalnızca 1 milyon dolara çektiği Testere (Saw), dünya çapında 105 milyon dolara yakın para kazandı ve sinema tarihinin en kârlı filmlerinden biri genç yönetmene tüm kapıları araladı. James Wan'ın en yeni korku filmi Malignant, korku tutkunlarının heyecanla beklediği yapımlardan biri. Wan'ın Akela Cooper (The Nun 2) ile beraber kaleme aldığı film, Anabelle Wallis'in canlandırdığı Madison adında bir kadını merkezine alıyor. Madison, gördüğü sıra dışı, vahşi cinayetlerle dolu kabuslarının aslında gerçek olduğunu anlar. Üstelik gizemli parçaları araştırmaya başladığında, katilin travmatik geçmişiyle bağlantılı olduğunu ve muhtemelen şeytanın vücut bulmuş halinin rahatsız edici derecede esnek bir halini gördüğünü keşfeder.

 Sadece hikaye olarak değil, görsel olarak da şahane gözüken film, özellikle kabus sahnelerinde kullanılan görsel efektleriyle dikkat çekiyor. Anabelle Wallis'in başrolünde olduğu filimin diğer oyuncu kadrosu Maddie Hasson, Mckenna Grace, Jake Abel, George Young, Michole Briana White ve Jacqueline McKenzie’ten oluşuyor. James Wan, daha önceki filmlerinde beraber çalıştığı, fotoğrafçı Don Burgess, editör Kirk Morri (Aquaman, The Conjuring 2), yapım tasarımcısı Desma Murphy (Aquaman, Furious 7), kostüm tararımcısı Lisa Norcia (Insidious: The Last Key) ve son olarak The Conjuring filminin müziklerini yapan Joseph Bishara ile bu filmde de beraber çalışmış. James Wan'ın korku filmleri ülkemizde inanılmaz bir seyirci kitlesi ile karşılaştı ve neredeyse hepsi sevildi. Malignant'ın da bu filmlerden eksik bir yanı olacağını düşünmüyoruz, hatta daha bile fazlası olacak gibi duruyor. 10 Eylül'de sinemalarda gösterime giren Malignant, korku filmi sevenler için kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım.