Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
12/12/2021

Korku filmleriyle tanınan A24, ilk yemek kitabı Horror Caviar ile karşınızda

Midsommar ve Hereditary filmlerinin yapımcısı A24’ün ilk yemek kitabı olan Horror Caviar, 29 korku filminden ilham alan ürkütücü tarifler ve denemeler yaratan ünlü aşçıları, stilistleri ve şefleri içeriyor.

Son yılların popüler film yapımcısı A24, Midsommar ve Hereditary başta olmak üzere ses getiren korku filmlerinden oluşan uzun listesiyle tanınıyor. Stüdyo, şimdilerde ise daha heyecan verici ve iştah açtıracak başka maceralar peşinde koşuyor. A24’ün yayıncılık kolunun ilk yemek kitabı olan Horror Caviar, 29 korku filminden ilham alan ürkütücü tarifler ve denemeler yaratan ünlü aşçıları, stilistleri ve şefleri içeriyor.

 Audition, Suspiria, Possession, Rosemary’s Baby ve The Shining gibi klasiklerle beraber yakın dönemde korku sinemasında ses getiren The VVitch, Midsommar, Candyman ve Raw gibi toplamda 29 filmden ilham alan yemek kitabında ordövr, ana yemek, tatlı, içecek ve atıştırmalık tarifleri bulunuyor. A.S. Hamrah, Phoebe Chen, Yasmina Price, Sohla El-Waylly, Stephanie LaCava ve Carmen Maria Machado gibi mutfak sanatında ünlü isimlerin katkılarıyla hazırlanan 196 sayfalık kitabın önsözünü V/H/S, The Sacrament ve The House of the Devil filmleriyle korku sinemasına gönül vermiş yönetmen Ti West kaleme almış. Fotoğrafçı Justin J Wee'nin nefes kesici yemek fotoğrafçılığı ise, ürkütücü ikramlara eşlik ediyor. İlgilenenler için Horror Caviar, A24'ün web sitesinde 65 dolar karşılığında satın alınabiliyor.