Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
12/08/2021

Denzel Washington imzalı A Journal for Jordan filminden fragman geldi

Denzel Washington'ın yönetmenliğini üstlendiği, Pulitzer ödüllü gazeteci Dana Canedy'nin çok satan kitabına dayanan Michael B. Jordan'lı Journal for Jordan filmi, ilk fragmanıyla göz doldurdu.

Usta oyuncu Denzel Washington'ın yönetmen koltuğunda oturduğu A Journal for Jordan filmi, aslında 2007 yılında New York Times’ta kaleme alınan Dana Canedy imzalı "From Father to Son, Last Words to Live By" isimli makaleye dayanıyor. İlgi çeken makale üzere Pulitzer ödüllü gazeteci Dana Canedy, hikayeyi ‘A Journal for Jordan: A Story of Love and Honor’ isimli çok satan bir roman ile 2008’de derinleştirdi. Başrolünü son yılların popüler oyuncularından biri olan Michael B. Jordan’ın (Creed) üstlendiği film, Amerikan ordusunda görev yapan Astsubay Kıdemli Başçavuş Charles Monroe King’in oğlu Jordan için kaleme aldığı günlükleri merkezine alıyor.

 King, Irak’ta askerlik yaptığı sırada, henüz yeni doğan oğlu için hayat hakkında önemli tavsiyeler verdiği bir günlük tutmuştu. King’in hem oğluna hem de eşi Dana’ya (Chanté Adams) sevgisini yansıtan bu günlükler, Charles’ın 2006 yılında Irak'ta öldürülmesiyle yarım kalmıştı. 200 sayfayı aşan günlük yarım kaldığında King’in oğlu yedi aylıktı. Kuvvetli senaryosuyla dikkat çeken, Danzel Washington'ın Antwone Fisher (2002) The Great Debaters (2007) ve Fences (2016) sonrasında yönettiği dördüncü film olan A Journal for Jordan’ın senaryosunu Mudbound ile Oscar adaylığı kazanan Virgil Williams kaleme almış. Aralık ayında vizyona girecek A Journal for Jordan, fragmanıyla da göz doldurdu.