Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
SANAT
03/12/2018

The Ringo Jets'in yeni albümü Open Sesame, 14 Aralık'ta çıkıyor

Çiğ garage sound’larıyla sahalara geri dönen The Ringo Jets’in 12 Aralık’ta Babylon sahnesinde görücüye çıkaracağı yeni albümleri “Open Sesame”, 14 Aralık’ta Tantana Records etiketiyle yayımlanacak.


2012’de İstanbul’da kurulan The Ringo Jets, eksiksiz rock’n roll sound’larıyla kendi nesillerinin ruh haline tercüman oluyor. Hızlı çıkışlarıyla Primavera Sound, Transmusicales gibi büyük sahnelerde yer alan üçlü; 2014’te kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini Tantana Records etiketiyle yayımlamış, bu ilk albümü “Evil Eye” 45’likleri (2015) ve Paris’te kaydettikleri “Quatre” EP’si (2016) takip etmişti. Uzun zamandır beklenen ikinci albümlerinden şimdiye kadar üç tekli paylaşan grup (“Full Stash”, “The Baba” ve “Spiral”) yeni albümleri “Open Sesame”de, etkileyici garage sound’larından taviz vermeden kişisel ilgi alanlarına giren soul, funk, R’n’B ile flört eden, psychedelia’ya göz kırpan yeni müzikal keşiflere açılıyor.
The
 Ringo Jets, albümdeki 10 şarkıyı temsilen yakın dostları arasından 10 genç tasarımcı, çizer ve dövme sanatçısının işlerini derleyerek bir albüm lansman sergisi hazırladı. Burak Şentürk, Danny Garcia, Derin Çiler, Emre Cebeci, Eser Tuncer, Hakan Ulusman, Nicole Sedef, Sedat Girgin, Su Alan ve Uçman Balaban’ın çizimlerinden oluşan bu özel seçki; “arttırılmış gerçeklik” tekniği ile VAMK tarafından animasyon ve 3D uygulamalarla zenginleştirildi. 4-16 Aralık arasında Babylon’da tecrübe edilebilecek sergi, aynı zamanda albümde yer alan 10 şarkının tamamının bir arada dinlenebileceği bir deneyim. Aşağıda bu çalışmların bazılarını görebilirsiniz.