Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
SANAT
02/03/2021

Odeabank’ın sanat platformu O’Art, ilk online sergisini açtı

O’Art'ın 'ŞİMDİ 2021' adlı sergisi günümüz gerçekliğinin sanatçılar tarafından yorumlandığı eserleri ile Mart sonuna kadar online olarak Odeabank’ın web sayfası üzerinden sergilenecek.

Odeabank’ın sanat platformu O’Art, 15 sanatçının birçoğu pandemi döneminde üretilen eserlerini online bir sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuyor. ŞİMDİ 2021 adlı sergi günümüz gerçekliğinin sanatçılar tarafından yorumlandığı eserleri ile Mart sonuna kadar online olarak Odeabank’ın web sayfası üzerinden sergilenecek. 15 sanatçıdan 30 çalışma ile gerçekleşen sergide bugüne dair izler taşıyan yapıtlar birçok farklı disiplinden resim, heykel, çizim, dijital modelleme, enstelasyon, hazır nesne-müdahale ile izleyici ile buluşuyor.
 


Serginin küratörlüğünü üstlenen Begüm Güney Alkoçlar, sergiyle ilgili “Zamana tanıklık eden sanatçının kurduğu her tür ilişki, daima ‘şimdi’ ile ilişkilendiriliyor. Sanatçı, sanatın düşünsellik üzerine yapılandığı günden bugüne, kendini anlatmanın farklı biçimlerini aramaktadır. Bu arayışı tartışacak, zorlu bir kısıtlamayla oluşturulan seçkisiyle, sergi günümüz sanatında yeniyi yaratmanın olanaksızlığını sorgularken; yaratımdaki arayışı sembolize eden beyaza övgüde bulunuyor.” açıklamasında bulundu.