Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
08/11/2021

Lordi'nin yeni albümü Lordiversity ne zaman çıkacak?

Finlandiyalı hard rock / heavy metal grubu Lordi'nin son çalışması Lordiversity, grubun 11. albümünden 17. albümüne kadar olan tüm şarkıları içeren toplama bir albüm olarak dikkat çekiyor.

Finlandiyalı hard rock / heavy metal grubu Lordi'nin son çalışması Lordiversity, sert müzik tutkunlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Lordiversity, aslında Lordi'nin 11. albümünden 17. albümüne kadar olan tüm şarkıları içeren toplama bir çalışma. Skelectric Dinosaur, Superflytrap, The Masterbeast from the Moon, Abusement Park, Humanimals, Abracadaver ve Spooky Sextravaganza Spectacular albümlerinin olduğu Lordiversity'de toplam 78 şarkı yer alıyor. Lordi, bu albümleri yaratırken belli başlı gruplardan esinlenmiş. Superflytrap albümü Earth, Wind & Fire, Boney M ve Bee Gees gruplarından, Masterbeast from the Moon albümü Rush ve Pink Floyd gruplarından, Abusement Park albümü W.A.S.P., Twisted Sister, Kiss ve Scorpions’tan , Humanimals albümü Bon Jovi, Desmond Child ve Alice Cooper gruplarından, Abracadaver albümü ise Anthrax, Metallica ve Pantera’dan esinlenerek hazırlanmış.


Melodik metal müziği ile tanınan Lordi, 2002 yılında yayınladıkları tekli "Would You Love a Monsterman?" ile ilk kez adından şöz etti. 2006 yılında ise onları tüm dünyaya tanıtan "Hard Rock Hallelujah" şarkısıyla Eurovision'u kazandılar. Her yeni albüm ile kostümlerini biraz daha değiştiren ve geliştiren Lordi, gerçek yüzlerinin gizli kalmasını isteyen bir grup. Ancak birçok yerde maskesiz olarak boy gösterdikleri de oldu. Kendi yüzlerini halka açtıklarında, canavar maskelerinin altından bebek yüzlü insanlar çıkınca grubun popülerliği daha da arttı. 26 Kasım'da piyasadaki yerini alacak olan Lordiversity, sert müzik tutkunlarının radarında olsun.