Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
06/06/2021

DC Comics'in sevilen karakterlerinden Wonder Woman, 80. yaşını kutluyor

İlk kez 1941 yılında All Star Comics #8 adlı çizgi romanda karşımıza çıkan Wonder Woman, bu sene 80. yaşını kutluyor. Amazon Kraliçesi, 80. yılında özel pek çok sürprizle hayranlarının karşısında olacak.

DC Comics’in ilk kez 1941 yılında All Star Comics #8 adlı çizgi romanda okuyucularına tanıttığı Wonder Woman, bu sene 80. yılını kutluyor. Amazon Kraliçesi, 80. yılında özel pek çok sürprizle hayranlarının karşısında olacak. DC Comics, bu özel bu karakteri onurlandırmak için orijinal içerikler, çizgi romanlar, kitaplar ve farklı sektörlerden işbirlikleriyle dolu ‘Believe in Wonder’ projesini 8 Mart’ta başlattı.

 
Peki, Wonder Woman Günü olarak kutlanan 21 Ekim'e kadar sürecek ‘Believe in Wonder’, ne gibi sürprizlerle gelecek? Öncelikle “Wonder Woman 80th Anniversary 100-Page Spectacular” adlı dev antoloji kitabı, bu özel içeriklerin en önemlilerinden biri olacak. Amazon Kraliçe’ne ait orijinal çizim ve hikayelerin yer alacağı kitap, içlerinde Eisner ödüllü sanatçı Yanick Paquette’nin de olduğu önemli isimlerin hikayelerine yer verecek.
 

 

 


‘Believe in Wonder’ projesi kapmasında, kadın tenisinin önemli isimlerinden Venus Williams, The EleVen ile işbirliğine giderek tenis kıyafetleri tasarlayıp satışa sundu bile. Ayrıca DC ve WarnerMedia'nın hazırladığı videolar ile Wonder Woman'ın dünyadaki kadınları nasıl etkilediği ele alacak ve başarılarıyla dünyayı kendilerine hayran bırakmış 80 kadının hikayesi paylaşılacak. DC Comics, Wonder Woman'ın ilk defa görüldüğü All-Star Comics #8 ile diğer önemli sayılardan Sensation Comics #1 ve Wonder Woman #1'i (1942) bedava okuma imkanı veriyor. Yine Gal Gadot'un oynadığı film “Wonder Woman 1984” Digital HD, 4K Ultra HD, Blu-ray ve DVD formatlarında piyasaya sürülecek. Tüm bu içeriğin arasında en çok dikkat çekenlerden biri de Wonder Woman Black and Gold adlı çizgi roman çalışması olacak. Sadece siyahi tonların ve altın renginin bulunduğu çizgi roman, 27 Temmuz'da okuyucuyla buluşacak.