Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
24/01/2021

Ubisoft imzalı Riders Republic oyunu hakkında merak edilenler

Ubisoft'un dağ bisikleti ve snowboard gibi ekstrem doğa sporları yarışı konseptiyle tanıttığı çok oyunculu yarış oyunu Riders Republic, yedi farklı milli parkta sizlere harika bir macera yaşatacak.

Bu senenin en heyecanlı oyunlarından birisi olacağını düşündüğümüz Riders Republic, Steep Studyoları ve Ubisoft'un elinden çıkan bir açık dünya online extreme spor oyunu. Yedi farklı Amerikan milli parkında extreme sporlar yaparak yarışacağınız Riders Republic, toplamda beş sporu önümüze sunuyor. Kayak, snowboard, bisiklet, wingsuit ve roketli wingsuit kullanarak birbirine komşu milli parklarda yarışacağınız oyunun değişik bir yönü de var. Yarışlar, seçtiğiniz dala göre kategorilere ayrılmış olsun ya da olmasın, bazı yarışlarda bir oyuncu kayak yaparken başka bir oyuncu bisiklet ile yarışa katılabilecek. Yani bazı yarışlar, spor dalına göre ayrım olmadan, her oyuncu dilediği ekipmanla yarışabilecek. Ayrıca, seçeceğiniz ekipmana göre alt dallara da ayrılan modlar olacak. Mesela bisiklet seçerseniz freestyle, dayanıklılık, cross country gibi yarışlara katılabileceksiniz ya da gönlünüzün istediği yere gidip keyfinize bakabileceksiniz.
 


Bryce Canyon, Zion, Yosemite Valley ve Mammoth Mountain gibi dünyaca ünlü yedi milli parkı birleştirip dev bir açık dünya yaratan Steep Studios'un farklı bir yarış oyunu ortaya çıkarmak istedikleri kesin. Bu dev dünyada serbestçe dolaşıp istediğiniz zaman yarışlara katılabileceksiniz. İster takım halinde, ister solo, isterseniz de 50 kişilik epik yarışlara katılın; heyecan her an dorukta olacak.
 


Kariyer modunda efsanevi bir yarışçı olarak kendinizi dünyaya duyurmaya çalışacaksınız. Müsabakalarda yarışarak ve artistik hareketler yaparak kariyerinizde basamakları zıplaya zıplaya çıkıp kendinize Redbull gibi ünlü sponsorlar edinebileceksiniz. Sponsorlar sayesinde ikonik etkinliklere katılma hakkı kazanabileceksiniz. Kariyer modunda ilerleyerek üstünüze giyebileceğiniz ilginç kıyafetler kazanıp tarzınızı yansıtabileceksiniz. Mesela zürafa kostümü içinde 50 kişi ile yarışmak oldukça eminiz ki oldukça eğlenceli olacaktır. 25 Şubat'ta PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve PC'de göreceğimiz açıklanan ama piyasaya çıkış tarihi 2021 içinde ileri bir tarihe ertelenen bu kaos dolu yenilikçi yarış oyunu için Postkolik ekibi olarak şimdiden heyecanlanmaya başladık bile.