Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
23/10/2017

Super Mario Odyssey, 27 Ekim’de piyasaya çıkıyor

Tüm zamanların en çok sevilen tesisatçısı Mario, Super Mario Odyssey ile iddialı bir dönüş yapıyor. Zıplamaya hazır mısınız? 

 

Tüm zamanların en çok sevilen tesisatçısı Mario, nihayet Super Mario 64 ve Super Mario Sunshine’da benimsediği serbest dünya stili bir macera ile oyun dünyasına geri dönüyor. Nintendo’nun yeni konsolu Switch’e çıkacak olan ilk Mario oyunu olma özelliğine sahip olan Super Mario Odyssey, bugüne kadar çeşitli video oyunu fuarlarında yaptığı tanıtımlarla beklentiyi fazlasıyla yükseltmiş durumda. Mario, bu yeni oyunda birbirinden farklı diyarlara yolculuk yapacak. Kingdoms adı verilen bu diyarlar kimi zaman günümüz dünyasından modern bir şehrin aslına uygun bir kopyası olacak, kimi zaman da Mario’nun rengarenk ve fantastik dünyalarında maceraya zıplayacağız.


Zıplamak demişken, Mario bildiğiniz gibi dişli rakiplerini üzerlerine zıplayarak alt eden bir yetenek. Ancak bu yepyeni oyunla beraber sevimli tesisatçımız yeni bir yetenek de kazanmış durumda. Artık sadece Mario değil, Mario’nun şapkası da bu büyülü evrenin bir parçası! Cappy adı verilen bir gizli güç tarafından ele geçirilen şapkasını kullanarak Mario, hem düşmanlarını öldürecek hem de etrafındaki objelerle iletişim kurabilecek. Mario şapkası sayesinde etrafındaki farklı platformları kullanarak aşamadığı engelleri de aşmayı deneyebilecek. Mario’nun oyun içerisinde kazanacağı puanlar sayesinde yeni şapkalar ve yeni kıyafetler satın alınabilecek. Bu kıyafetlerin ve şapkaların özel güçleri sayesinde ise, Mario belli görevleri tamamlayabilecek.


Yapımcılara göre Super Mario Odyssey, bugüne dek tasarlanmış en özgür ve en benzersiz Mario deneyimini oyunseverlere sunacak. Küçücük Gameboy ekranından Mario’nun bugün geldiği noktayı düşününce insanın ağzı açık kalıyor. Super Mario Odyssey, sadece Nintendo Switch’e özel olarak 27 Ekim’de piyasaya çıkıyor.


Super Mario Odyssey fragman: