Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
02/11/2020

Off-road yarış deneyimi Dirt 5, 6 Kasım’da satışa çıkıyor

Ralli ikonlarından kamyonlara devasa bir araç listesi içinden nefes kesen ortamlarda yarış yapmak isteyenler, 6 Kasım'da satışa çıkacak Dirt 5'i kaçırmayın. Serinin son oyunu, pek çok yenilikle geliyor.

Donmuş yollarda canavar gibi bir otomobille, kaya kaya drift yaparak rakiplerini sollamak isteyenleri buraya alalım! Serinin önceki oyunlarını oynayanlar, Dirt’ün kardeşi Dirt Rally 2.0 gibi aşırı gerçekçi olmadığını bilirler. Dirt 5'in geliştiricisi Codemasters Cheshire, 6 Kasım’da satışa çıkacak oyunu daha eğlence odaklı geliştirdiğini açıkladı. Serinin yeni oyununda hava koşullarının inanılmaz derecede görüşünüzü etkileyeceği, yeri geldiğinde önünüzü dahi göremeyeceğiniz anlar olacak. Hatta önünüzdeki otomobilin tekerleklerinden ön camınıza çarpacak toprak parçaları, yağmur, kar ve çamur inanılmaz bir görsel şölene tanık olmanıza neden olacak. Günün ilk ışıkları sakin sakin doğarken yağmur bulutlarının toplandığını, uzakta şimşeklerin çaktığını, zaman ilerledikçe havanın gitgide kötüleşerek görüş açınızı neredeyse sıfıra indirecek kadar sert olabileceğini unutmadan yarışmakta fayda var.
 


Dirt 5’te her mevsimde farklı renk paletlerini göreceğiz ve bu mevsimlerin yarış pistine olan etkileri de farklılık gösterecek. Aracınızın çıkardığı sesleri, tekerleklerin çamura olan teması ile çıkan sesler, dört bir yandan gelen motor sesi ile atmosfer bir kat daha güzelleşecek. Bu arada yarış sırasında aldığınız hasarların aracınızın dış görünüşünü etkilediğini de söyleyelim. Bu yüzden yarışın sonunu harabeye dönmüş bir araç ile görmeniz mümkün. Oyunun arcade tarzında olması eğlencenin bölünmemesini sağlıyor. Herhangi bir engele çarptığınızda biraz sekip devam edebileceksiniz. Zaten Dirt 5'in dar, çamurlu ve ıslak yollarını düşünürsek sık kaza yapacağınız da bir gerçek. Öğrenmesi kolay ama uzman olması zor bir oyun olan Dirt 5, özlediğiniz yarış hissini tekrar hissettirecek.