Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
09/08/2021

King's Bounty serisinin yeni oyunu 24 Ağustos'ta satışa çıkıyor

Sıra tabanlı RPG türünün en önemli örneklerinden biri olan King's Bounty serisinin yeni oyunu King's Bounty 2, 24 Ağustos'ta Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında satışa çıkacak.

1990'a damgasını vuran King's Bounty ve 2008'de çıkan King's Bounty: Legend'a sonunda bir devam oyunu geliyor. 1C Entertainment'ın Unreal Engine 4 grafik motoru ile hazırladığı sıra tabanlı taktiksel rol yapma oyun türüne giren King's Bounty 2, 24 Ağustos'ta Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında satışa sunulacak. King's Bounty 2'nin ilk iki oyundan farkını ilk görüşte hemen anlayabiliyorsunuz. İlk oyundaki çizgi film vari grafikler yerine daha gerçekçi görseller ile oyuncuları karşılayan King's Bounty II, oldukça hoş gözüküyor. İlk oyuna göre daha realistik boyutlarda olan objeler, oyunun daha ciddi bir yola doğru gittiğinin kanıtı gibi.

 2008'de yayımlanan serinin ikinci oyunu King's Bounty: Legend, biraz masalvari bir oyundu. Zombilerle ya da kurbağalarla evlenebildiğiniz garipliklerle dolu olan Legend'ın o masalsı havası biraz traşlanmış ve ortaya daha çok Heroes of Might and Magic'e (HoMM) benzeyen bir oyun çıkmış. Konusu biraz zayıf başlasa da bu tür oyunlarda konunun pek önemi olmuyor. Savaşçı, büyücü ve paladin sınıflarından birini seçip, aynı HoMM'da olduğu gibi ordularınıza yardım eden ya da düşmanlarınızı zayıflatan büyüler yapabiliyorsunuz. King's Bounty 2, haritaya saçılmış olan kaynakları toplayıp, ordular kurup, görevlerinizi yaptığınız ve ordularınız ile savaşlara girdiğiniz bir oyun olarak özetlenebilir. Sıra tabanlı oyunlardaki bağımlılık yaratıcı etkiyi hissedeceğiniz, “haydi bir tur sonra bırakırım” cümlesini tekrar tekrar kuracağınız bir oyun olacağına eminiz.