Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
02/06/2021

Dungeons & Dragons: Dark Alliance oyunu hakkında merak edilenler

22 Haziran'da raflardaki yerini alacak olan Dungeons & Dragons: Dark Alliance oyunu, uzun zamandır göz ardı edilen ve pek fazla örneğini görmediğimiz FRP oyunlarına yeni bir soluk getirecek.

Masaüstü fantezi rol yapma oyunlarını (FRP) oynayanların yakından bildiği Wizards of the Coast'un en yeni projesi Dungeons & Dragons: Dark Alliance, tüm hızıyla dünyamızı alt üst etmek için geliyor. Tuque Games tarafından hazırlanan Dark Alliance, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilecek. 22 Haziran'da raflardaki yerini alacak olan Dungeons & Dragons: Dark Alliance, uzun zamandır göz ardı edilen ve pek fazla örneğini görmediğimiz FRP oyunlarına yeni bir soluk getirecek gibi duruyor. Action-RPG olan Dark Alliance, üçüncü şahıs kamerasından oynanıyor. İsterseniz dört kişilik bir grup oluşturup arkadaşlarınızla beraber maceralara açılabileceksiniz.
 


Oyunun hikayesi, Forgotten Realms evreninin en zorlu topraklarından, buzul bir tundra olan Icewind Dale'te geçiyor. Fighter, Rogue, Barbarian ve Ranger olarak dört farklı karakterden birini seçip, şeytani buz devlerine ve Icewind Dale'in ejderhalarına kafa tutacaksınız. Wizard of the Coast'un verdiği haberlerden bizi en çok heyecanlandıran ise, Forgotten Realms evreninin ünlü isimleri ile oynayacak olmamız. Oyunu R.A. Salvatore'un dünyaca ünlü romanlarının baş kahramanı drow Drizzt Do' Urden (rogue), Drizzt'in ilk arkadaşı olan Catti-Brie (ranger), asil cüce Bruenor Battlehammer (fighter) ve kudretli Wulfgar (barbarian) ile oynayabileksiniz. Oyunda Drizzt'in büyülü panteri Guenhwyvar'ın olma ihtimali bile açıkçası içimizi kıpır kıpır yapıyor. Yalnızca oyun dünyasını değil fantastik edebiyata da şekil veren Dungeons & Dragons'un son oyunu Dark Alliance'ın, sadece Drizzt ile beş dakika oynamak için bile alınabilecek bir oyun olduğunu düşünüyoruz.