Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
07/09/2021

Diablo serisinin ikinci oyunu, Diablo II: Resurrected adıyla sahalara dönüyor

Blizzard, aksiyon RYO türünü şekillendiren 2000 tarihli epik macera Diablo II oyununu, geliştirilmiş bir halde Diablo II: Resurrected adıyla 23 Eylül'de tüm platformlarda piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Tüm zamanların en çok oynanan ve adından en çok bahsettiren oyunlarından biri olan Diablo II, yenilenerek bomba gibi geliyor. Blizzard'ın adını dünyaya duyuran Diablo serisinin en sevilen ikinci oyunu, Diablo II: Resurrected adıyla 23 Eylül'de oyun dünyasını sallayacak. PC, Switch, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında oynanabilecek olan Diablo II: Resurrected, RPG ögeleri taşıyan ve izometrik kamera açısıyla oynanan bir aksiyon oyunu. Her biri birbirinden farklı özelliklere sahip olan karakterlerden birini seçerek, yeteneklerinizi tecrübe kazanarak güçlendirebildiğiniz ya da yeni yetenekler edindiğiniz oyundaki amacınız cehenneme gidip Diablo'yu öldürmek.

 


Path of Exile gibi oyunların atası olan Diablo serisi, benzer oyunlara göre çok daha az karışık. Karakterinizi geliştirmek için sayfalarca yazı okumanıza ya da oyunda uzmanlaşmış oyuncuların videolarını izlemenize gerek yok. Atmosferden uzaklaştırmadan muhteşem bir maceranın içine sürükleniyorsunuz. Akıllıca işlenmiş hikayeler ile Diablo'nun geçmişini ve nasıl etrafı kötülüğün sardığını yavaş yavaş öğreniyorsunuz. Resurrected'in getirdiği yeniliklere bakacak olursak ilk önce grafiklerden bahsetmemiz gerekiyor. Tamamen elden geçirilmiş olan grafikler inanılmaz gözüküyor. Ayrıca, artık oyunu gamepad ile de oynayabileceksiniz. Gamepad ile oynarken oyuncunun işini kolaylaştıracak kısayollar unutulmamış. Çıktığı günün üzerinden 20 sene geçmiş olmasına rağmen hala inanılmaz bir şekilde günümüz oyunları ile yarışacak durumda olan Diablo II, Resurrected ile bambaşka bir boyuta taşınıyor. Kesinlikle oynanması gereken oyunlar listesinde üst sıralarda yer alan Diablo II: Resurrected'e şans vermenizi tavsiye ediyoruz.