Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
29/03/2021

Co-op rol yapma oyunu Outriders, 1 Nisan'da tüm platformlarda çıkıyor

Bilim kurgu filmlerini aratmayan hikayesi ise 22. yüzyılda geçen ve üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanan co-op rol yapma oyunu Outriders, 1 Nisan'da tüm platformlarda çıkıyor.

People Can Fly'ın geliştirdiği ve Square Enix'in dağıtımcısı olduğu, üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanan co-op rol yapma oyunu Outriders, 1 Nisan'da Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, ve Stadia platformlarında satışa sunulacak. Unreal Engine 4 ile hazırlanan oyunu tek başınıza ya da arkadaşlarınızla birlikte oynayabilme imkanınız olacak. Kendi karakterinizi yarattığınız ve farklı özelliklere sahip dört sınıftan birini seçtiğiniz Outriders, RPG ögelerini bolca görebileceğiniz bir yapım olacak. Seçebileceğiniz karakterlere bağlı olarak “Trickster”, yani zamanı manipüle etme yeteneğine, “Pyromancer” yani ateş yaratma yeteneğine, “Devastator” yani sismik saldırılar yapabilme yeteneğine ve “Technomancer” yani taret kullanabilme yeteneğine sahip olacaksınız. Yorumlara göre, oyuna arkadaşlarınızı dahil edip, dört farklı karakter ile beraber oynandığında Outriders'ın asıl eğlencesi ortaya çıkıyor.
 


Outriders, genel olarak karanlık bir atmosfere sahip. Oyunda büyülerin yer almasına rağmen bilim kurgu ögeleri daha ağır basıyor. Oyunun bilim kurgu filmlerini aratmayan hikayesi ise 22. yüzyılda geçiyor. İnsanlık oldukça gelişmiş teknolojileri sayesinde artık yıldızlar arası seyahat yapabilmektedir. Dünya'nın yaşanabilirliği neredeyse bitmek üzere olduğu için insanlık yeni bir ev arayışına düşmüştürler. Yeni keşfedilen Enoch gezegeni insanlık için en makul seçenektir ve küçük bir ekip 83 yıl süren bir yıldız yolculuğu sonucu Enoch'a keşif için varır. Siz de bu keşif ekibinin bir parçası olarak bu yeni gezegeni yeni Dünya yapmak için çalışmalara başlayacaksınız. Outriders, RPG sevenlerin hoşuna gidecek bir oyun.