Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
06/08/2021

Animeyi andıran Kena: Bridge of Spirits, 24 Ağustos'ta çıkıyor

Hikâye odaklı bir aksiyon macera oyunu olan Kena: Bridge of Spirits, 24 Ağustos'ta raflardaki yerini alacak. Grafikleriyle adeta bir animeyi andıran oyun, PC, PS4 ve PS5 platformlarında oynanabilecek.

Bu senenin belki de en şirin gözüken oyunlarından biri olan Kena: Bridge of Spirits, ne kadar tatlı gözükürse gözüksün altında kayıp ve kader teması işleyen dramatik bir hikayeye sahip. Grafikler sanki Pixar stüdyolarından ya da Hayao Miyazaki’nin elinden çıkmış gibi gözükse de oyunun iki tarafla da bir bağlantısı yok. Ember Lab'in Unreal Engine 4 grafik motoru kullanarak geliştirdiği Kena: Bridge of Spirits, tek kişilik hikaye modu üzerine kurulu bir oyun.

 24 Ağustos'ta raflardaki yerini alacak olan aksiyon/macera türündeki Kena: Bridge of Spirits, PC, PS4 ve PS5 platformlarında oynanabilecek. Oyunda ana kahramanımızın adı Kena olacak. Kena'nın etrafında sürekli gezen sevimli mi sevimli siyah yaratıklar ise The Rot olarak adlandırılıyor. Sürekli Kena'nın etrafından dolanarak size bir şekilde yardım edecek olan Rotları aynı zamanda düşmanlara saldırırken de kullanabileceksiniz. Ancak bunu yapabilmek için düşmanlardan düşen sarı cesaret toplarını toplamanız gerekiyor.

 Cesaret topları ile kendini savaşmaya hazır hisseden Rotlar dövüşlere katılabiliyorlar. Tam olarak silah gibi olmasa da, Rotlar düşmanlarınızla dövüşürken size farklı şekillerde yardımcı olabiliyorlar. Mesela onları oldukları yere tuzak gibi bağlayarak ya da sizin için sağlığınızı artıracak mavi çiçekleri bulmalarını sağlayarak kullanabiliyorsunuz. İçinizi ferahlatacak görselleri ile gönlünüzü çalacağını şimdiden düşündüğümüz Kena: Bridge of Spirits, mutlaka denemeniz gereken aşırı sevimli bir oyun. Bütün bu sevimliliğin ardında kaybettiklerimiz ve bunun kederi gibi derin bir konuyu işlemesi de duygusal oyuncuların gözlerini yaşartacak gibi gözüküyor.