Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
29/03/2021

Abe'nin kahramanlık macerası Oddworld: Soulstorm oyunu ile devam ediyor

Abe'in kahramanca yolculuğunda ikinci bölüme hazırsanız Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan'da oyunseverlerle buluşuyor. PC, PS4 ve PS5 için çıkacak oyun ile eğlenceli saatler sizleri bekliyor.

Kocaman gözleri ve masum ifadesiyle hepimizin gönlüne taht kurmuş Abe, Oddworld: Soulstorm ile geri dönüyor. Oddworld serisinin yeni oyunu Oddworld: Soulstorm, 2.5 boyutlu sinematik platform türünde küçük bulmacaları çözerek ilerlediğiniz, düşmanları farklı şekillerde alt ettiğiniz, tuzaklardan kaçtığınız, bulduğunuz çöplerden silahlar yaparak ve nihayetinde ırkınızı kölelikten ve konserve kutu yemek olmaktan kurtarmaya çalıştığınız bir macera olacak. Oddworld serisinin hem geliştiricisi hem dağıtımcısı olan Oddworld Inhabitants'ın yaptığı açıklamaya göre, Soulstorm serinin ikinci oyunu Oddworld: Abe's Exoddus'un hikayesini elden geçirip yeni ve gelişmiş bir versiyonunu oyunculara sunuyorlar.
 


Oyunun tasarımcısı Matt Glanville, Soulstorm'un Abe's Exoddus'tan çok daha büyük olacağını, bazı mekanların ve oyun mekaniklerinin aynı olduğunu ve yepyeni bölümler tasarladıklarını açıkladı. Bazı bölümlerin orijinalinden tamamen farklı gözükeceğini ve The Quarma sisteminin geri döndüğünü, yani oyuncunun seçtiği yolların hikayenin gidişatını değiştireceğini ve Soulstorm'un, Oddworld: New 'n' Tasty'nin devamı olduğunu ekliyor. Serinin ilk oyununda Abe, yemek fabrikasında çalışan mutlu bir mudokon olarak hayatına devam etmekteydi. Abe, yanlışlıkla çalıştığı fabrikanın ırkdaşlarını öldürüp konserve yemek yaptığını öğrendiği gibi kendini ve 300 mudokonu kıyma makinesine gitmekten kurtarmıştı. Soulstorm'da ise Abe gerçeğin acı yüzüyle yüzleşerek halkını köleliğe hükmeden acımasız şirketlere karşı ayaklanmalar başlatmak için yola çıkacak. Soulstorm, PlayStation Plus üyesi olan PS5 sahipleri için bedava olacak. PC, PS4 ve PS5 için çıkacak olan Oddworld: Soulstorm'u 6 Nisan'da oynayabileceksiniz.