Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
23/01/2021

11 Şubat'ta satışa çıkacak Little Nightmares II oyunu hakkında merak edilenler

Platform korku oyunu Little Nightmares II, 11 Şubat'ta satışa çıkıyor. Mahvolmuş ve bozulmuş bir dünyada sıkışan genç çocuk Mono'yu kontrol edeceğiniz Little Nightmares II oyunu radarınızda olsun.

2017'de ses getiren ilk oyunundan sonra Little Nightmares II, yeniden içimizi burkup gerim gerim gerilmemize sebep olacak. Little Nightmares II'nin önceki oyundan ilk göze çarpan farkı, oyunun kapağında da görebileceğiniz gibi sarı yağmurluğu ile gönlümüzü çalan küçük kız Six'in yan karakter ve yeni karakter Mono'nun ana kahraman olması. Tarsier Studios'un elinden çıkan ve Bandai Namco'nun yapımcısı olduğu bu gerilim dolu puzzle oyunu, genel olarak küçük çocukların başına gelen korkunç olayların çirkin yüzünü suratımıza çarpan bir eser. Ana kahramanların yüzlerinin saklı olması onları anonimleştirirken, düşmanların iğrenç suratlarını etten yapılmış maskeler ile kapatmaları ise günümüz dünyasında çocuklara kötülük edenlerin ne kadar mide bulandırıcı olduklarını gösterir cinsten.
 


Little Nightmares II, Mono'nun Six'i kurtardıktan kısa bir zaman sonra başlıyor. Mono'yu kontrol ettiğimiz oyunda Six ise AI yönetiminde olacak. Bu yeni kontrol sistemi, oyundaki bulmacalara biraz daha heyecan katacağa benziyor. Oyunun geçtiği çürüyen metropolis Pale City, değişim geçirmiş televizyon bağımlısı vatandaşları ile oldukça ürkütücü bir şehir. Sinyal kulesini kontrol eden Thin Man, yolladığı televizyon sinyalleri ile bütün şehri ele geçirip kontrol etmektedir. Mono ve Six ile sinyal kulesine ulaşıp Thin Man'in egemenliğini yok etmeye çalışacak.
 


Ancak bu pek kolay olmayacak tabii ki. Yabani Orman, Okul, Hastane ve en son Sinyal Kulesi'ni geçerek, ilk oyundaki kadar sinir bozucu çirkinlikteki düşmanları alt etmek zorunda kalacağız. Öğretmen, Kabadayılar, Hastalar, Yaşayan Eller, Hayalet, Doktor, İzleyiciler ve Thin Man'in kendisi olmak üzere bir sürü kötü insana karşı duracağımız Little Nightmares II, bize çocukken yaşadığımız korkuları tekrardan yaşatacak gibi gözüküyor. 11 Şubat'ta PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC'de çıkacak olan Little Nightmares II yeni nesil konsollara ise senenin ilerleyen günlerinde uyarlanacak.