Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
31/08/2018

Yeni Stephen King filmi Doctor Sleep'ten haberler var

Stephen King'in The Shining’in devamı niteliğinde kaleme aldığı Doctor Sleep, 2020 yılında sıkı bir film olarak vizyonda olacak. 


The Shining pek çok otoriteye göre tüm zamanların en başarılı korku filmlerinden biridir. Efsane yönetmen Stanley Kubrick’in neredeyse her detayıyla ince eleyip sık dokuyarak ilgilendiği film, tüm zamanların en önemli sinema yapıtlarından biri olarak da kabul edilmektedir. Sinema eleştirmenlerinin aksine, King, Kubrick’in uyarlamasından nefret eder. Kubrick’in, The Shining’in hikayesini deforme ettiğine inanan King, filmin çekildiği ve vizyona girdiği yıllardan beri The Shining’e dair nefretini dillendirmekten çekinmemiştir.
Tüm zamanların en önemli filmlerinden birine böylesi sert bir eleştirinin, hem de eserin sahibinden gelmesi alışkın olduğumuz şey değil! Velhasıl, geçtiğimiz yıllarda Stephen King, The Shining’in devamı niteliğinde yeni bir roman kaleme aldı. Doctor Sleep adlı romanda artık bir yetişkin olan Danny Torrance’in yaşadığı kabusları okumuştuk.Doctor Sleep'i film yapma çalışmalarına başlandı. Warner Bros, filmin 2020 yılında vizyona gireceğini söylüyor. Filmin yönetmen koltuğunda geçtiğimiz yılın ses getiren Stephen King uyarlamalarından olan Gerald’s Game’in yönetmeni Mike Flanagan oturuyor. Danny Torrance rolünü, Star Wars ve Trainspotting gibi filmlerden tanıdığımız, karizmatik aktör Ewan McGregor canlandıracak. Filme katılan son oyuncu ise Kyliegh Curran (I Can I Will I Did) oldu. Kyliegh, Doctor Sleep'te Abra Stone rolünde karşımıza çıkacak. Bakalım bu uyarlama King’in onayını almayı başaracak mı?