Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
01/07/2021

13 Ağustos’ta vizyona girecek Don't Breathe 2 filminden ilk fragman

2016 tarihli gerilim filmi Don't Breathe, beklenilenin de üzerinde bir gişe başarısı yakalayınca devam filminin gelmesi zaten kaçınılmazdı. Don't Breathe 2, 13 Ağustos’ta vizyona girecek.

2016 tarihli Don't Breathe (Nefesini Tut) filmi, beklenilenin üzerinde bir başarı yakalamıştı. Korku filmlerinin vazgeçilmez konularından biri olan klostrofobi konusunu işleyen filmin yönetmen koltuğunda 2013 tarihli efsanevi korku filmi Evil Dead'in yeniden çekiminde gösterdiği performansla dikkat çeken Fede Alvarez oturmuştu. Görme engelli bir savaş gazisinin evine giren hırsızlara dünyayı dar ettiği film, gişede oldukça başarılı olmuş ve yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçeye karşı 157 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Gişede başarı böylesine yüksek olunca, bir devam filminin gelmesi de kaçınılmaz oldu.
 


İlk filmin senaristlerinden Rodo Sayagues, ismi Don’t Breathe 2 olarak belirlenen devam filminin yönetmenliğini üstlenirken Fede Álvarez ise Sayagues ile beraber filmin senaryosunu kaleme almış. Film, Stephen Lang’in hayat verdiği kör savaş gazisinin bir yangından kurtarıp büyüttüğü kimsesiz kızın kaçırılmasının ardından evinden çıkıp kızı aramasını mercek altına alacak. Sony Pictures tarafından yayımlanan ilk Don't Breathe 2 fragmanı, yine gerilim dolu saatlerin bizleri beklediğini gösteriyor. Don't Breathe 2, 13 Ağustos’ta vizyona girecek.