Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
20/03/2021

Amerikan futbolu efsanesi Tom Brady için şahane belgesel: Man in the Arena

Amerikan futbolunun efsane ismi Tom Brady'nin Superbowl'da kazandığı ve kaybettiği maçlarla ilgili perspektifini konu alacak belgesel, Man in the Arena adıyla, spor kanalı ESPN'de ekranlarında olacak

Amerikan futbolunun efsane isimlerinden Tom Brady'nin Superbowl'da kazandığı ve kaybettiği maçlarla ilgili perspektifini konu alacak belgesel, Man in the Arena adıyla, spor kanalı ESPN'de ekranlarında olacak. New England Patriots ve Tampa Bay Buccaneers takımında oyun kurucu olarak oynayan Tom Brady, National Football League'te (NFL) 21 sezon geçirmiş bir futbol efsanesi. “Tüm zamanların en iyisi” olarak anılan Tom Brady'nin, kazandığı ve kaybettiği maçlardaki psikolojisini ve duygularını anlatacağı belgesel, sonbahar aylarında ekrana gelecek. Her bölümde bir maça odaklanacak belgesel, en küçük adımların bile nelere yol açtığını ve önemsiz görünseler bile alınan bu kararların ne kadar uzun yollar kat ettiğini gözler önüne serecek.
 


Belgesel, Tom Brady üzerine odaklandığından belgeseli anlatan kişi de tabii ki altı kez Superbowl şampiyonu olan Tom Brady’nin bizzat kendisi olacak. 20 yıl boyunca New England Patriots ile oynayan oyun kurucu, rekorlar kıran dokuz maçını, yine rekor olan altı kez şampiyonluğunu ve üç kalp kıran yenilgisini bizlerle paylaşacak. Toplam dokuz bölümden oluşan spor belgeselinin yapımcılığını ESPN, Tom Brady'nin sahibi olduğu 199 Productions ve Gotham Chopra of Religion of Sports üstleniyor. Religion of Sports'un kurucuları da Tom Brady, Gotham Chopra ve NFL Hall of Fame'e adını yazdıran Michael Strahan'dan başkası değil. Chopra, aynı zamanda belgesel serisinin yönetmeni olarak görev alacak. ESPN başkan yardımcısı Connor Schell, Chopra'nın hikaye anlatımının Brady'nin Superbowl tecrübesini anlatmak için anahtar bir rol olduğunu söylüyor. Amerikan futboluna karşı bir sevdanız varsa ya da spor belgesellerini seviyorsanız, kaçırmamanız gereken bir belgesel serisi olduğunu düşünüyoruz.