Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
08/03/2022

Ryan Murphy imzalı Andy Warhol Günlükleri, 9 Mart’ta Netflix’te

9 Mart’ta Netflix’te ekrana gelecek altı bölümlük Andy Warhol Günlükleri, Pop Art akımının en önemli temsilcisi kabul edilen Andy Warhol'un olağanüstü hayat hikayesini ele alıyor.

Ryan Murphy ve yönetmen Andrew Rossi imzalı Andy Warhol Günlükleri, bir efsanenin portresini çiziyor. 9 Mart’ta Netflix’te ekrana gelecek altı bölümlük dizi, Pop Art akımının en önemli temsilcisi kabul edilen Andy Warhol'un olağanüstü hayat hikayesini sanatçının ölümünün ardından yayımlanan günlüklerinde sunduğu samimi bakış açısıyla anlatıyor. Dizi, Warhol'un Pittsburgh'daki çocukluğundan başlayarak yönetmen, yayımcı, TV yapımcısı ve sahne tasarımcısı başta olmak üzere pek çok sıfatla hem saygı duyulan hem de yerden yere vurulan bir sanatçı olarak farklı mecralarda ve farklı dönemlerde müthiş bir akıcılıkla var olmayı başardığı, inanılması güç derecede çok yönlü hayat yolculuğunun izini sürüyor.

 Efsanevi bir kişilik olmasına rağmen Warhol, özel hayatını gizli tutmaya müthiş özen gösteriyordu. Bu dizi, bu çok karmaşık adamla ilgili gerçekten de çok şey anlatıyor. Üstelik bunu onun kendi sözleriyle, hatta çoğu zaman en son yapay zekâ tekniklerinden faydalanarak kendi sesiyle yapıyor. Ayrıca onunla birlikte çalışmış, yaratmış, birlikte keyifli zaman geçirmiş olan John Waters'tan Rob Lowe'a kadar pek çok aykırı ve ana akım isim de dizide yer alıyor. Baş yapımcılığını Murphy, Dan Braun, Josh Braun, Stacey Reiss, Stanley Buchthal'ın, yönetmenliğini ise Rossi'nin üstlendiği Andy Warhol Günlükleri, önemli olanın sonsuza kadar yaşamaktan ziyade varlığını sonsuza kadar sürdürecek sanat eserleri yaratmak olduğuna inanan Warhol’u müthiş bir ustalıkla doğruluyor.