Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
08/03/2022

Netflix belgeseli Bad Vegan: Fame, Fraud, Fugitives ne zaman başlayacak?

Tiger King’in baş yapımcısı ve Fyre: Festival Fiyaskosu'nun yönetmeni Chris Smith imzalı Bad Vegan: Fame, Fraud, Fugitives, ünlü restoran işletmecisi Sarma Melngailis'in büyük düşüşünü konu alan bir belgesel dizisi.

Netflix’te ekrana gelen Tiger King’in baş yapımcısı ve Fyre: Festival Fiyaskosu'nun yönetmeni Chris Smith'in imzasını taşıyan Bad Vegan: Fame, Fraud, Fugitives (Kaçak Vegan: Şan, Şöhret, Şaibe), ünlü restoran işletmecisi Sarma Melngailis'in büyük düşüşünü konu alan dört bölümlük çılgın bir belgesel dizisi. 16 Mart’ta Netflix kütüphanesine eklenecek yapım, New York sakinlerinin uğrak noktası hâline gelen Pure Food and Wine adlı şaşaalı restoranın ardındaki isim olan Melngailis'in vegan mutfağının kraliçeliğinden "Kaçak Vegan" haline gelmesini inceliyor.
 Melngailis, 2011'de Twitter'da tanıştıktan kısa bir süre sonra restoranının elde ettiği tüm kazancı son kuruşuna kadar Shane Fox adlı bir adama akıtmaya başlar. Çünkü gıda imparatorluğunu büyütmek ve çok sevdiği pitbull köpeğinin ölümsüz olmasını sağlamak gibi hayallerini gerçeğe dönüştürebileceğini iddia eden bu adamın yalanlarına inanır. Adamın tek şartı ise Melngailis'in hiç sorgulamadan tüm taleplerini yerine getirmeye devam etmesidir. Evlenip, restorandan ve orada çalışan personelden yaklaşık 2 milyon ABD doları çaldıktan sonra kayıplara karışan bu çift, birkaç yıl sonra Tennessee 'deki bir motelde saklanırken emniyet güçleri tarafından yakalanmıştı. Sonlarına yol açan şey ise, Fox'un gerçek adı Anthony Strangis ile bir Domino's pizzası için ödeme yapmış olmasıydı. Köpeğinin ölümsüz olmasını sağlayabileceğini iddia eden esrarengiz bir adamla evlenen ünlü vegan restoran işletmecisinin bu çılgın hayatı, eminiz ki sizi fazlasıyla şaşırtacak.