Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05/05/2022

Suç belgeseli The Big Conn, 5 Mayıs'ta Apple TV+ ekranlarında olacak

5 Mayıs'ta Apple TV+ ekranlarında yerini alacak The Big Conn, ABD tarihinin en büyük sosyal güvenlik dolandırıcılığı davasında hükümeti dolandıran avukat Eric C. Conn'un inanılmaz hikayesini ele alıyor.

5 Mayıs'ta Apple TV+ ekranlarında yerini alacak The Big Conn, ABD tarihinin en büyük sosyal güvenlik dolandırıcılığı davasında hükümeti 600 milyon dolardan fazla dolandıran avukat Eric C. Conn'un inanılmaz hikayesini anlatıyor. Emmy adaylığı bulunan James Lee Hernandez ve Brian Lazarte'nin ellerinden çıkan bu dört bölümlük suç temalı belgesel dizisi, Eric C. Conn'un bu dolandırıcılığı nasıl gerçekleştirdiğini tüm detaylarıyla mercek altına alacak. Amerika hükümetinin sosyal güvenlik programını daha önce görülmemiş bir şekilde ve miktarda dolandıran Kentucky'li avukat Eric C. Conn, hakimlere rüşvet vererek binlerce müvekkiline engelli maaşı bağladığını itiraf edip suçlu olduğunu kabul ettikten sonra 12 sene hüküm yemiş, Honduras’a kaçma teşebbüsünden dolayı ise cezası 15 sene arttırılmıştı.

 The Big Conn'u hem yazan hem yöneten Hernandez ve Lazarte, büyük çıkış yakalayan HBO dizisi McMillions'tan sonra ilk kez bir projeye beraber imza atıyorlar. Hernandez, sonraki zamanlarda çoğunlukla kısa filmler ve belgeseller üzerinde çalışmış, en son 2020 yılında Going Rogue ile gündeme gelmişti. Benzer dönemde Lazarte ise, Katy Perry'nin belgeseli Part of Me, Foo Fighters'ın 20. yılı şerefine yapılan Sonic Highways filmi ve Amerikanın yaşadığı obezite problemini konu alan Fed Up belgeselinde görev almıştı. Kısaca The Big Conn işinin ehli kişiler tarafından hazırlanmış.