Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
15/09/2022

Ünlü seri katil Jeffrey Dahmer, 7 Ekim'de Netflix ekranlarında olacak

Orijinal adı Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes olan üç bölümlük Jeffrey Dahmer belgeseli, tüm zamanların en bilinen seri katillerinden birini Netflix ekranlarına getirecek.

Tüm zamanların en tanınan seri katillerinden biri olan Jeffrey Dahmer’ın hikayesi Netflix ekranlarında olacak. Dahmer, özellikle 1987 ve 1991 arasında yoğun olmak üzere, 1978 ve 1991 arasında, çoğu Asya ve Afrika kökenli 17 adamı ve erkek çocuğunu öldürdü. Cinayetleri genel olarak tecavüz, işkence, parçalama, nekrofili ve yamyamlık gibi suçlarla beraber işledi. Temmuz 1991'de 31 yaşındaki Jeffrey Dahmer'ın dairesine giren Milwaukee polisi, bir seri katilin dehşet verici kişisel müzesini açığa çıkardı: İnsan kafalarıyla dolu bir buzluk; kafatasları, kemikler ve çürümekte olan ceset parçalarıyla dolu bir ev... Çok geçmeden Dahmer, son dört yılda Wisconsin'de işlediği 16 cinayeti, 1978'de Ohio'da işlediği cinayeti ve ölü sevicilik, yamyamlık gibi akılalmaz eylemlerini itiraf etti.

 Ortaya çıkanlar tüm ulusu şaşkınlığa uğratırken böyle şeytani bir katilin bu kadar uzun süredir şehirlerinde serbest dolaşması, yerel halkta şok etkisi yarattı. 1988'de bir gence cinsel istismar suçlamasıyla hüküm giyen Dahmer, Milwaukee'nin gey topluluğu arasında çoğunluğu farklı etnik kökenli kişilerden oluşan kurbanlarının peşine düşerken polise yakalanmamayı nasıl başarmıştı? Yönetmen Joe Berlinger ("Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy", "Bir Katilin İfadeleri: John Wayne Gacy") imzalı serinin üçüncü dizisi olan üç bölümlük Bir Katilin İfadeleri: Jeffrey Dahmer belgeseli, Dahmer'ın sapkın zihninin derinine inmek için onun ve savunma ekibinin hiç duyulmamış röportajlarının ses kayıtlarından faydalanıyor ve polisin sorumluluklarına dair soruları günümüzün bakış açısıyla cevaplıyor. Orijinal adı Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes olan bu suç belgeseli 7 Ekim’de Netflix ekranlarında olacak.