Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
20/10/2018

Seyahat tutkunları Google'ın Touring Bird uygulamasını kaçırmasın

Google’ın ürettiği yeni seyahat uygulaması Touring Bird, modern seyyahlara istedikleri her hizmeti sunuyor. Seyahat uygulamalarının bir numarası olmaya aday olan Touring Bird’ü tüm okurlara tavsiye ediyoruz.


Acaba gezegenimizde Google’ın el atmadığı bir şey kaldı mı? Belki de bu soruya tüm güneş sistemini dahil etmeliyiz! Cevabı her ne olursa olsun, bazı Google uygulamalarının özellikle de seyahat sırasında hayat kurtardığı kesin! Özellikle de Google Maps hemen herkesin kullandığı müthiş bir uygulama oldu. Google Maps, her gün milyonların hayatını kolaylaştırıyor. Google’ın yaşam kolaylaştıran uygulamalar üretmek konusundaki şöhretini destekleyen Area 120’ye üye olmanızı da bu vesileyle tavsiye etmiş olalım.
Area 120’yi anlatırken Google’ın kullanıcılarına açık olan test laboratuvarı diyebiliriz. Bu site üzerinde Google’ın yakın gelecekte kullanıcılarına sunacağı onlarca uygulama, ilgi alanlarına göre kümelenmiş halde duruyor. Yapmanız gereken sadece mevcut sisteme Google kimliğinizle kaydolmak ve size önerilen uygulamaları kullanarak Google’a “feedback” vermek; yani deneyiminizi raporlamak. Merak etmeyin, deneyiminizi çoktan seçmeli basit bir anketle otomatik olarak raporluyorlar. Bu sayfadaki konuğumuzsa özellikle de seyahat tutkunlarının hayatlarını kolaylaştıracak olan Touring Bird uygulaması.


Zeka küpü Google’ın Area 120’sinden çıkan en yeni bomba olan Touring Bird, gezginleri oldukça memnun edecek ve gittikleri şehirde sıkıcı bir tatil yapmalarına engel olacak bir uygulama. Trip Advisor’ın suyu mu çıktı? Elbette çıkmadı; ancak Google’ın Touring Bird’ü size çok daha kapsamlı ve tam da arzu ettiğiniz deneyime uygun önerilerde bulunuyor. Şimdilik Touring Bird’ün sisteminde 20 şehir bulunuyor; ancak 2020’ye kadar bu rakamın 100’ü aşması bekleniyor. Eğer yakın zamanda yolunuz Amsterdam, Barselona, Berlin, Boston, Chicago, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Madrid, Miami, Yeni Delhi, New York, Orlando, Paris, Prag, Roma, San Diego, San Francisco, Toronto ya da Washington D.C. taraflarına düşecekse Touring Bird size fazlasıyla lazım olacak.


Touring Bird, seçtiğiniz şehre göre size tonla alternatif sunuyor. En popüler mekanlar, “Görmeden Dönmeyin!” tarzı öneriler ve civarınızdaki yüksek yıldızlı mekanlar öneri listesinin başında yer alıyor. Google sizi ne kadar iyi tanıdığını ise, esas diğer seçeneklerle kanıtlıyor ve bu seçenekler Touring Bird’ü ayrıksı kılıyor. “Tam Instagram’a Fotoğraf Atılacak Noktalar!” gibi bir öneriyi size hiçbir gezi uygulaması vermezken Travel Bird sadece bu lokasyonları sunmakla kalmıyor, üstüne o bölgede çekilmiş ve Instagram’da en çok ilgiye mazhar olmuş pozları da önünüze seriyor. Böylelikle bir de poz verme derdiyle uğraşmamış oluyorsunuz. Eğer bir koleksiyoncuysanız, mesela çizgi roman ya da figür veya pul topluyorsanız bu merakınıza en uygun noktalar daha siz aramadan Google Touring Bird tarafından parmaklarınızın ucuna kadar getiriliyor.
Pek çok gezgin, gittikleri şehirde “turist” gibi gözükmekten imtina ediyor. Şehrin en ünlü meydanındaki restoranında yemek yemek artık kimseye çekici gelmiyor. Bu yüzden şehrin esas sakinleri nerede yer, nerede içer, nerede dans eder diye merak edenler için Touring Bird hemen “Local Tips” başlığı altında gezdiğiniz şehrin hiç bilmediğiniz noktalarındaki hazineleri sunuyor. Gittiğiniz şehre göre birbirinden farklı seçenekler de hemen önünüze seriliyor. Mesela Amsterdam’da kanal turları, Paris’te nehir gezisi, Boston’da amfibik araçlarla şehir turu atmak isterseniz birkaç dokunuşla hemen rezervasyon yapabiliyorsunuz. Buna restoranlar ve gece kulüpleri de dahil elbette! Touring Bird, şimdilik Area 120 üyelerine hizmet veriyor olsa da 1 Ocak 2019’dan itibaren herkesin kullanımına açılacak. Seyahati kolaylaştıran ve seyahat uygulamalarının bir numarası olmaya aday olan Touring Bird’ü tüm seyyah Postkolik okurlarına tavsiye ediyoruz.