Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
02/07/2021

Dijital satranç öğretmeni ChessUp'a yoğun ilgi var

Bir Kickstarter projesi olarak doğan ve dijital satranç öğretmeni olarak lanse edilen ChessUp, 1.7 milyon dolar destek alarak Kickstarter’ın uzak ara en başarılı satranç projesi olmayı başardı.

Üç arkadaşın bir Kickstarter projesi olarak doğan ChessUp, 1.7 milyon dolar destek alarak, Kicsstarter’ın uzak ara en başarılı satranç projesi olmayı başardı. ChessUp, bir satranç koçu, analist ve rakibi tek bir satranç tahtasında birleştiriyor. Akıllı tahta, kendi becerinize uygun bir yönlendirme seviyesi seçmenize olanak tanıyor. Yani yeni başlayan satranç oyuncularının birinci seviye yönlendirme seçmeleri öneriliyor. Canlı eğitim ve analiz, siz oynarken size kuralları ve stratejileri öğretiyor. Bir taşa dokunduğunuzda, tahtadaki olası hamleler, hamlenin kalitesine göre farklı renklerde yanıyor. 'Öğren' düğmesi, yaptığınız hamle hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlıyor. Satrancın temel kurallarında ustalaştıkça, ilerlemenize yardımcı olmak için oyun giderek zorlaşıyor.

 Oyunla birlikte gelen yapay zekâ Stockfish koçu, daha zorlu hamleler ve öğrenilecek daha karmaşık stratejileri oyuna dahil etmeye başlıyor. Satranç oynamayı iyice öğrendikten sonra, tahta daha da fazla gelişmenize yardımcı olabiliyor. Renklendirme sistemini kullanarak iyi bir hamle ile olağanüstü bir hamle arasındaki farkı anlamanız için sizi yönlendiriyor. Entegre ChessUp uygulamasıysa, dünyadaki diğer oyuncularla çevrimiçi bağlantı kurarak sizi aynı beceri seviyesindeki diğer oyuncularla eşleştiriyor. Normal satrançta olduğu gibi istediğiniz bir arkadaşınızla da oynayabiliyorsunuz. 259 dolar ön siparişle satışa devam eden ChessUp, maç sürelerini otomatik olarak ölçüyor ve yönlendirme modunu açıp kapatabiliyor.