Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/04/2022

Başrolünde Gary Oldman'ın olduğu Slow Horses dizisi radarınızda olsun

Mick Herron’un 2010 yılında yayımlanmaya başlayan roman serisinden uyarlanan casus temalı Slow Horses dizisinin başrolünde Oscar ödüllü usta oyuncu Gary Oldman var.

Kariyeri boyunca rol aldığı filmlerle 11 milyar doların üzerinde gişe başarısı görüp zirveyi yaşayan, 2017 yapımı Darkest Hour ile ‘En İyi Erkek Oyuncu’ kategorisinde Oscar kazanan Gary Oldman, bu kez bir televizyon projesiyle hayranlarını selamlıyor. Başrolünde Oldman’ın olduğu yeni Apple TV+ dizisi Slow Horses, Mick Herron’un 2010 yılında yayımlanmaya başlayan roman serisi Slough House'un aynı isimli ilk kitabından uyarlandı. Senaryosunu Emmy ödüllü Veep’in senaristlerinden Will Smith’in kalemle aldığı dizinin kadrosunda Oscar adaylığı bulunan Kristin Scott Thomas, BAFTA ödüllü Jack Lowden, Olivia Cooke, Saskia Reeves, Dustin Demri Burns, Rosalind Eleazar, Christopher Chung, Paul Higgins, Freddie Fox, Chris Reilly ve Steve Waddington bulunuyor.
 


İlk sezonu altı bölüm sürecek Slow Horses, bu yıl Apple TV+’ın çok şey beklediği yapımlardan biri. 1 Nisan’da ekran yolculuğuna başlayan casus temalı ve içinde kısmen kara komedi de barındıran dizi, çeşitli sebeplerden dolayı kariyerleri ciddi şekilde yara alan MI5 ajanlarının adeta sürgün edildiği bir departman olan Slough House’u merkezine alıyor. Gary Oldman, dizide Slough House’a liderlik yapan, sert ve huysuz casus Jackson Lamb rolünde seyircilerin karşısına çıkacak. Kariyerinin zirvesindeyken kendisini bir anda Slough House’da bulan Jackson Lamb, kendilerini korkunç bir komplonun içinde bulana kadar ekibiyle birlikte daha çok evrak işleriyle uğraşır. Fakat genç bir adamın kaçırılması ve kaçıranların internette canlı yayında kafasını kesecekleri tehdidinde bulunmasıyla tüm dengeler değişir.