Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
02/04/2021

Super Mario temalı eğlence parkı Super Nintendo World, Japonya'da açıldı

550 milyon dolara Japonya'nın Osaka şehrindeki Universal Studios Japan eğlence parkının bir parçası olarak açılan Super Nintendo World, ziyaretçileri tüm zamanların en çok sevilen tesisatçısının dünyasına götürecek.

Aylar süren pandemi kaynaklı gecikmelerden sonra, Nintendo'nun heyecanla beklenen tema parkı, 18 Mart’ta Japonya'da açıldı. Süper Mario oyunlarından fırlamış gibi görünen park, Osaka şehrindeki Universal Studios Japan (USJ) eğlence parkının bir parçası olarak faaliyete geçti. Super Nintendo World (Süper Nintendo Dünyası) olarak adlandırılan yeni bölgenin aslında pandemi yüzünden ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları öncesinde büyük bir kalabalık toplaması bekleniyordu.
 


550 milyon dolar maliyetle açılan parkın içinde popüler Mario oyunlarının müziği sürekli yankılanıyor ve akıllı telefon bağlantılı bir bileklik, ziyaretçilerinin tıpkı İtalyan tesisatçı Mario gibi blokları yumruklayarak sanal para toplamasına olanak tanıyor. Puanları, madeni paraları ve dijital damgaları sayan ve ‘Power-up Band’ olarak adlandırılan bu bileklikler, akıllı telefonlarla senkronize edilerek tüm ziyaretçilere gerçekçi bir deneyim sunuyor.
 


Peki, Süper Nintendo Dünyası içinde ne gibi cazibe merkezleri bulunuyor? Bu soruya ilk cevabımız tabii ki Mario Kart pisti olacak. Ziyaretçiler, bu pistte AR kulaklıkları kullanarak beş dakika boyunca yarışabilecek, ayrıca diğer karakterlerin projeksiyonlarını görüp sanal paralar toplayabilecekler. Parkın bir başka cazibe merkezinin ise Yoshi olduğu söyleniyor. Ziyaretçiler, bir hazine avı sırasında Kaptan Kurbağa'yı ararken Yoshi temalı keyifli bir yolculuğa çıkacak. Bu atraksiyonun özellikle yavaş temposu sebebiyle harika manzaranın tadını çıkarmak isteyen çocuklar ve aileler için en iyi seçeneklerden biri olduğu söyleniyor. Ayrıca dev soru bloklarını yumruklamanın da Mario hayranları için heyecanlı geçeceğini düşünüyoruz. Mario serisindeki soru ve not bloklarının yeniden yaratılması, çok şey bekleyen zorlu hayranları fazlasıyla tatmin edecek detaylardan sadece biri olarak duruyor.
 


Süper Nintendo Dünyası içinde çocukları içine çekecek pek çok restoran da var. Ziyaretçiler buralarda mantar aromalı patlamış mısır, tiramisu soru blokları ve koopa kabuğu şeklindeki Calzone gibi yiyecekleri tatma şansına sahip olacaklar. Süper Nintendo Dünyası, bundan sonra Orlando, Hollywood ve Singapur Universal Studios'ta da hizmete açılacak.