Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
02/03/2021

Popüler arkadaşlık uygulaması OkCupid, artık Türkçe

Türkiye’de pek çok kullanıcısı bulunan ABD menşeli flört uygulaması OkCupid, 1 Mart’tan itibaren artık Türkçe olarak da kullanılabilecek. Uygulamanın dünyada uyarlandığı ilk dil Türkçe oldu.

Kullanıcılarını değerleri, ilgi alanları ve tercihleri gibi gerçek hayatta önemsedikleri konularla ilgili detaylı sorulara verdikleri yanıtlar ve algoritması sayesinde onlar için en uygun kişilerle eşleştiren OkCupid, 2004 yılından beri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de İngilizce olarak kullanılabiliyordu. Arkadaşlık uygulaması, 1 Mart’tan itibaren Türkçe olarak da kullanılabilecek. Dünyada 110'dan fazla ülkede kullanılan uygulama, tüm dünyada ilk kez bir başka dile uyarlandı.
 


Türkiye’nin OkCupid için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan OkCupid CEO’su Ariel Charytan yeni güncelleme ile ilgili şöyle konuştu: “OkCupid, 2004 yılından beri dünyanın dört bir yanında kullanılıyor. Milyonlarca kişinin, hobilerinden hayat görüşlerine pek çok kriter doğrultusunda birbiri ile tanışmasına öncülük etmekten dolayı mutluyuz. Genç ve sosyal nüfusuyla Türkiye bizim için son derece önemli bir pazar. Yapılan araştırmalarda kullanıcılarımızın kendi gibi insanlarla tanışma eğilimlerinin her geçen gün arttığını gördük ve kendilerini en iyi ifade edecekleri dilde iletişim kurmaları için bu adımı atmaya karar verdik. Türkiye gibi önemli bir pazarda, üyelerimize kendi dillerinde hizmet verebilmek ise son derece heyecan verici. Umarım bu gelişme ile kullanıcılarımız, ‘Tam bana göre’ dedikleri kişiyi bulmaya bir adım daha yaklaşır.”