Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
31/01/2018

Magic Leap AR gözlükleriyle oyun deneyiminiz sınıf atlayacak

Artırılmış gerçeklik meraklılarının 2018’in ilk aylarında satışa çıkması beklenen bu harika gözlüğe bir hayli ilgi göstermesi bekleniyor.


Pokemon Go ve yeni gelecek olan Harry Potter oyunlarının popülaritesi sağ olsun; artırılmış gerçeklik, her geçen gün dünyamızın içine daha çok giriyor. Fakat meraklılarının da çok iyi bildiği gibi, akıllı telefonlar büyük çaplı oyunlar için çok da ideal bir platform değil. Dolayısıyla bu tip oyunlar için buna özel olarak tasarlanmış bir aksesuara ihtiyaç var.
Magic Leap AR gözlükleri işte tam da bu noktada devreye giriyor. Magic Leap, artırılmış gerçeklik teknolojisini iyileştirmek için bir kaç yıldır çaba sarf ediyor ve en sonunda bu iş için gerekli olan donanımı bulmuş. Bu yüksek teknoloji harikası ürün, bir kontrol cihazı ve pil takımını taşıyan hafif bir kemerle birlikte geliyor. Gerçek hayatla birbirine karışan inandırıcılıkta yıldırım efektleri üretebilen bu akıllı sistem, yüzeyleri ve duvarları kolayca tespit edip onları dijital manzaralara çevirebiliyor. Artırılmış gerçeklik meraklılarının 2018’in ilk aylarında satışa çıkması beklenen bu harika gözlüğe bir hayli ilgi göstermesi bekleniyor.