Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
13/09/2017

Efsane Vespa'ya modern yorum

Sınırlı sayıda satışa sunulacak bu güzelliğe sahip olanlar, 50’li yıllarda Vespa yarış takımının giydiği tulumun bir kopyasına da motorla birlikte sahip olacak.


Orjinal Sei Giorni, Sei Giorni Internazionale Rallisi için 1951'de üretildi ve bu etkinlikten dokuz ayrı altın madalya ile ayrıldı. Zamanında 300 adet üretilen model, şu anda koleksiyoncular tarafından oldukça aranan bir scooter durumunda. Vespa, o dönemde adeta efsaneleşen bu ikonik modelini yeniden piyasaya sürme kararı aldı. Şu an satışta olan Vespa GTS neslini temel alarak üretilecek bu yeni seride, 66 yıl önceki modelde olduğu gibi ön far çamurluğun üzerine yerleştirilmiş, özel direksiyon çubuğu tasarlanmış ve aracın pek çok detayı önceki modele göre düzenlenmiş.


Fakat bu klasik görünüş sizi yanıltmasın; bu şık motor, modern sürücüleri de fazlasıyla mutlu edecek pek çok teknolojik aksesuar aksamıyla donatılmış. Torpido gözünde bulunan USB girişi, LED gündüz farları ve ABS, ilginç olsa da, bu scooter'a "Şu ana kadarki en gelişmiş Vespa" unvanını kazandırmış. Selesi kaliteli deri ile kaplanan ve kontrast renkte dikişlerle sağlamlaştırılan The Vespa Sei Giorni, Euro4 uyumlu sıvı soğutmalı dört zamanlı 300 cc motora sahip. Bu motor dakikada 5 bin dönüş ile 21 beygir gücü ve 22 Nm tork üretebiliyor. Sınırlı sayıda satışa sunulacak bu güzelliğe sahip olanlar, 50’li yıllarda Vespa yarış takımının giydiği tulumun bir kopyasına da motorla birlikte sahip olacak.