Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
SANAT
28/09/2016

Swan Lake Reloaded sadece 10 gösteri için Türkiye’de

Dünyaca ünlü gösteri Swan Lake Reloaded, 7 - 16 Ekim tarihleri arasında İstanbul ve Ankara'da sahnelenecek. İşte detaylar...

Dünyanın en önemli koreograflarından Fredrik Rydman'ın bir Tchaikovsky klasiği olan Kuğu Gölü’nden uyarlayıp modernize ettiği muhteşem gösterisi Swan Lake Reloaded sadece 10 gösteri için Türkiye’de. 07 - 16 Ekim tarihleri arasında İstanbul ve Ankara'da gerçekleşecek gösterinin dünya prömiyeri Stokholm’de yapıldı. Paris, Londra, Berlin, Frankfurt, Essen, Moskova, Zürih ve Viyana dâhil olmak üzere dünyanın en önemli başkentlerini gezen Swan Lake Reloaded gittiği her ülkede sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Tchaikovsky'nin yanı sıra dünyaca ünlü pop ve rock sanatçılarının da eserlerinin kullanıldığı gösteride klasik bale ile beraber sokak dansı da kullanılarak 1800’lerin balesi, modern toplumu yansıtacak şekilde modifiye edildi. Fredrik Rydman'in bu Tchaikovsky klasiği yorumunda büyü, büyücülük ve doğaüstü olaylar yok. Hikâye şimdiki zamanda geçiyor ve iyi ile kötünün mücadelesinde aşk istek merkezi bir rol oynuyor.

 
Gerçek aşk, hikâyenin orijinalinde olduğu gibi büyüyü bozabilecek mi? Hikâye bu sefer nasıl sonlanacak? Cevapları almak için gösterideki yerini alın. Biletler Biletix’te satışta.