Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
SANAT
31/03/2020

İş Sanat, sanatseverlere 'Evde İş Sanat'la Kal' diyor

Sanatın birleştirici ve iyileştirici gücü evinize geliyor. Küresel bir salgınla mücadele ettiğimiz bugünlerde kültür sanattan uzak kalmamak için İş Sanat, hazırladığı özel videolarla sosyal medyada evlere konuk oluyor.

Sanat tutkunu okuyucularımıza güzel bir haberimiz var. Eve kapandığımız bu zor günlerde içinizdeki sanat açlığını karşılamayı amaçlayan İş Sanat, sanatseverleri evlerinde yalnız bırakmıyor. Artık İş Sanat sahnesinde gerçekleşen klasik, caz, dünya ve yerli müziği kapsayan konserlerden görüntülerini Facebook, Twitter ve Instagram IGTV üzerinden izleyebiliyorsunuz. Ayrıca yerli ve yabancı sanatçıların, İş Sanat’a özel evlerinde kaydettikleri performans videoları da #evdeissanatlakal etiketiyle sanatseverlerle buluştu. L’arpeggiata, bu buluşmaların en anlamlı örneklerinden biri. Geçtiğimiz sezon İş Sanat’a konuk olan İtalyan barok topluluğu L’apeggiata’nın üyeleri, İtalya’nın çeşitli kentlerinde evlerinde kaydettikleri videolarla Türkiye’deki sanatseverlere destek oldular. Bu videoyu kaçırmanızı özellikle tavsiye ederiz. Cazın yıldız isimlerinden yetenekli genç müzisyenlere, dünya müziğinin ilham veren sanatçılarından yerli sahnedeki yeni isimlere dek farklı müzik deneyimi yaşamak isteyenler İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarını kaçırmasın.
 Müzik tutkunlarının hoşuna gidecek bir diğer yenilik de herkesin kullanımına açık, ücretsiz çalma listeleri. Sosyal mesafenin hayati önem kazandığı bu yeni dönemde evde geçirilen zamanı daha anlamlı kılmak için dinleyicilere özel, popüler dijital müzik yayın servisi Spotify üzerinden hazırlanan şarkı listeleri ile yeni müzik keşifleri yapabilmelerine imkân tanıyor. İş Sanat sahnesinde yer alan en özel konserlerin kayıtları da video paylaşım platformu YouTube’da yer alıyor. Müzik severlerin beğenisine sunulan kayıtlar evden çıkmadan takip edilebilecek ve harika performanslar adeta ayağınıza gelecek! Örneğin, geçtiğimiz sezon mayıs ayında gerçekleştirilen ve büyük beğeni toplayan, büyük usta Neşet Ertaş türkülerinin senfonik uyarlaması “Neşet Ertaş’a Saygı Duruşu” konseri baştan sona YouTube üzerinden yayınlanmış durumda. Sanatseverler gelecek haftalarda da kaçırdıkları bazı konserleri yine bu kanal üzerinde izleyebilecek. Sık sık İş Sanat’ın Youtube hesabına göz atmanızı tavsiye ederiz. 
 Bu arada artık bir İş Sanat klasiği haline gelen ve müzikle iç içe geçen şiir dinletilerine de sosyal medya hesaplarından ulaşabilmek mümkün. Orhan Veli Kanık’tan Nazım Hikmet’e, Ahmet Hamdi Tanpınar’dan Cemal Süreya’ya, edebiyatımızın ustalarının unutulmaz eserleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından özel olarak seslendiriliyor. Edebiyat tutkunları için evde bundan daha iyi bir terapi düşünemiyoruz! Bitmedi... Kuruluşundan bu yana Kibele Sanat Galerisi’ne konuk olan sanatçıların çalışmalarından ve Türkiye İş Bankası koleksiyonuna dâhil olan bazı eserlerden oluşan bir seçki de sanatseverlerle buluşuyor. Resim, heykel ve plastik sanatlara ait çalışmalar her hafta “Kibele’nin Hafızasından 10 Eser 10 Ayrıntı” adıyla dijital platformlardan paylaşılıyor. Böylece sanat tutkunlarının görme fırsatı bulamadığı sergilerin eserlerine de sosyal medya üzerinden ulaşabiliyor.
 


Çocuklar tabii ki unutulmadı! Çocukların kültürel gelişimlerine önem veren Türkiye İş Bankası, çocuklara armağanı Kumbara TV ile bir yeniliği daha eğitimlerine evlerinde devam eden geleceğin sanatseverlerine getiriyor. Seçili kitaplardan seslendirilen öykü ve masallar kitap kurtlarına yepyeni bir deneyim sunuyor. Evde yapılabilecek eğlenceli etkinlik önerileri ve çok daha fazlası Kumbara TV ve Kumbara dergisinde yer alıyor. Geçmiş sezonlarda İş Sanat’ta sahnelenen çocuk oyunlarını da Kumbara TV üzerinde izlemek mümkün. Evde sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmek ve sanattan uzak kalmamak için unutulmaz performanslara ve özgün içeriklere, İş Sanat’ın Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz.