Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
06/11/2018

Batu Akdeniz, ilk solo albümü Hayat Böyle'yi anlattı

İlk çıkışını Ankara'da Heavy Sky grubuyla gerçekleştiren Batu Akdeniz, içinde bolca gitar ve synth olan ilk solo albümü Hayat Böyle'yi piyasaya sundu.


Henüz 25 yaşında olan Batu, beş yaşından beri profesyonel olarak şarkı söylüyor. 11 yaşına kadar Ankara Çoksesli Müzik Derneği’nde solist olan ve koronun en ufağı olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konserler veren Batu, 14’ünde gitara başlamış ve müziğe olan asıl tutkusunu bu dönemde keşfetmiş. 20 yaşında Ankara’daki müzisyen arkadaşlarıyla birlikte Heavy Sky’ı kuran Batu, 2016’da ‘Dreamer’ ismindeki sözü ve müziği kendisine ait, tamamı İngilizce rock parçalarından oluşan ilk albümü de çıkartmış. Hatta albüm İngiltere’de iki farklı radyoda haftanın albümü bile seçilmiş.
 Batu Akdeniz’in 5 Ekim’de yayımladığı Hayat Böyle albümü ise, sanatçının ilk Türkçe sözlü çalışması olarak dikkat çekiyor. İçinde beş parça olan albüm, 1.5 yıllık bir süreç içinde tamamlanmış. Parçalar önce akustik gitarla bestelenmiş ardından da bir ev stüdyosunda kaydedilmiş. Albüme başlamadan hemen önce ruhsal ve duygusal olarak aynı şekilde hissetmediğini düşünen ve hayatımda ilk defa Türkçe parçalar yazmaya başlayan Batu, “Her parça hayatımın son döneminde yaşadığım ve hissettiğim hikayeleri anlatıyor. “Hayat böyle” yaşadığım iyi ve kötü olaylardan sonra çokça kullandığım bir laftır. Bu tabirin hepimizin hayatı için çok kapsayıcı olduğunu düşündüm ve ilk albümüme de adını verdim.” diyor. İçinde hem çok gitar, hem de çok synth olduğu için müziğini “elektriklenmiş rock’n’roll” olarak adlandıran genç müzisyen, olabildiğince çok konser verip, yeni insanlara ulaşmayı istediğini söylüyor. Ayrıca birikmiş onlarca bestesini de en kısa zamanda kaydetmeyi istediğini dile getiriyor.