Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
18/10/2019

PAZ, ilk albümünün habercisini ilk teklisiyle duyurdu: Can

2014 Yılında kurulan ve 2017'deki Sofar performansıyla dikkat çeken alternatif müzik grubu PAZ, 1 Kasım'da yayımlanacak albümünü ilk teklisiyle duyurdu. Can adlı tekli, albümün de açılış parçası olacak.

İspanyolca 'barış' anlamına gelen PAZ grubunun ilk single çalışması Can, Lin Records etiketiyle dinleyici huzurunda. Albümün açılış parçası “Can”, 1 Kasım'da yayınlanacak olan albümle aynı ismi taşıyor. Alternatif müzik grubu PAZ, albümün habercisi “Can” isimli single çalışmasını Lin Records etiketiyle yayınladı. Alternatif Rock'tan Progresif Rock'a, Post Rock'tan Caz'a uzanan 8 parçalık müzikal yolculuğunun ilk adımına “Can” isimli single çalışması ile davet eden grup, her parçada yeni bir keşif imkanı sunuyor. Gitar ve vokalde Barış Çakmakçı'nın, gitarda Baturalp Özcan'ın, bas gitarda Erinç Odabaş'ın, saksasfonda İpek Kahraman’ın, davulda ise Anıl Dağ’ın yer aldığı “Can”, Dayımlar Stüdyosu'nda kaydedilirken, mix'ini grup üyeleri, masteringi ise Ahmet Gökhan Coşkun yaptı. Albüm kapak tasarımı ise ressam Halil Vurucuoğlu'nun imzasını taşıyor.
Grubun vokalisti Barış Çakmakçı, şarkıyı şu sözlerle anlatıyor: “Can, 2014 Yazında Berlin tatili dönüşünde, orada geçirilen güzel zamanların ve bu zamanların nihayete ermesinin verdiği hissiyatla, İstanbul’a döndüğüm an elime aldığım guitalele’den dökülen notalar ile hayat bulan ve PAZ macerasını başlatan şarkı. Daha çok öncesinden kızım Lal’in doğuşunu gizliden müjdeleyen, sözlerinde de bundan bahsettiğim canımın şarkısı...”